10 lat z Doctorem Who [wideo]

doctor who all

10 lat temu BBC wznowiło kultowy serial Doctor Who. 26 marca 2005 roku pojawił się pierwszy sezon odświeżonego Doctora Who. Do dzisiaj mieliśmy przyjemność zapoznać się już z 4 nowymi Doktorami, którzy przez ostatnią dekadę pokazywali nam zakręcony, pełen niebezpieczeństw ale również piękna Wszechświat.

Pierwotnie Doctor Who miał swoją premierę w 1963 roku. BBC emitowało serial aż do 1989 roku, kiedy to zdecydowano o zakończeniu przygód Władcy Czasu. W tym czasie świat poznał 7 Doctorów, a ósmego w specjalnym odcinku wyemitowanym w 1996 roku. Po 16 latach ciszy stacja telewizyjna postanowiła wznowić serial, który cieszy się nieustającą popularnością.

Zobacz też: Top 5 nowych seriali science-fiction w 2015

Jeżeli nie oglądaliście do tej pory Doctora Who, to gorąco was do tego zachęcam. Jest to historia ostatniego Władcy Czasu, który przemierza czas i przestrzeń w specjalnym statku kosmicznym TARDIS, który z zewnątrz przypomina angielską budkę policyjną. W swoich podróżach Doctor Who zawsze ma ziemskiego towarzysza, z którym odkrywa tajemnice czasu i broni Ziemię przed kosmicznymi zagrożeniami. Twórcy tego obrazu stworzyli przebogaty i różnorodny świat, ciekawe postacie i wątki fabularne oraz rewelacyjny klimat.

daleks

Dla mnie serial Doctor Who jest swoistą mieszanką przygody, lekkiego pastiszu na produkcje science-fiction oraz kiczu serwowanego z przymróżeniem oka. Przy okazji jednak twórcy serialu przemycają ważne pytania dotyczące ludzkiej egzystencji w obliczu bezmiaru Wszechświata. No i przy okazji mamy sporo dobrego humory i naprawdę zwariowanych historii.

Z okazji 10 lat od wznowienia serialu jeden z jego fanów stworzył świetne wideo w formie trailera, który przybliży wam ostatnią dekadę z Doctorem Who. Polecam zarówno to wideo, jak i sam serial, od którego naprawdę ciężko się oderwać.

 

Grafika: 1

Kamil Mizera

Dziennikarz technologiczny, blogger, felietonista. Od 2010 roku zawodowo pisze o technologiach, aplikacjach i Internecie. Co więcej, lubi to robić. O tempora, o mores!

Zobacz również: