7 Dayz, film o ostatnich dniach życia 2Paca potrzebuje funduszy

2Pac

Ostatnio powstaje całkiem sporo filmów dokumentalnych o znanych i kultowych muzykach - Kurcie Cobainie, Amy Winehouse czy Nicku Cave’ie. Do tego zacnego grona może wkrótce dołączyć obraz poświęcony chyba najważniejszemu raperowi lat 90-tych – 2Pacowi. Ma już tytuł – 7 Dayz i opowiadać będzie o ostatnich siedmiu dniach życia muzyka.

Zobacz też: Niggaz Wit Attitudes doczekali się filmu, zobacz trailer!

Niestety, powstanie filmu nie jest jednak tak pewne. Jego twórcą jest Gobi M. Rahimi, reżyser kilku teledysków 2Paca z czasów gdy ten nagrywał muzykę dla wytwórni Death Row Records. Powód niepewności co do sfinalizowania projektu jest prosty – brak funduszy. Rahimi postanowił więc zebrać pieniądze na ten cel na jednym z serwisów crowdsourcingowych – Indiegogo.

Obraz opowiadać ma o okresie siedmiu dni pomiędzy postrzeleniem Tupaca Shakura przez członków konkurencyjnego gangu i jego śmiercią 13 września 1996 roku. Sam film będzie więc raczej pewnego rodzaju wspomnieniami na temat tego okresu, niż próbą przedstawienia życiorysu i twórczości rapera. Reżyser chce pokazać atmosferę jaka wytworzyła się po strzelaninie w której ranny został muzyk, a w wyniku której stracił później życie. Według jego słów były to dni wypełnione strachem o życie przyjaciela, ale też pełne pogróżek i kłopotów z policją, która niechętnie angażowała się w śledztwo w sprawie feralnej strzelaniny.

Żeby móc stworzyć film niezbędne jest zdobycie 300 tysięcy dolarów, a do końca zbiórki pozostało jeszcze 42 dni. Na razie idzie ona dosyć kiepsko, co jest dla mnie sporym zaskoczeniem. Do tej pory zebrano bowiem jedynie ponad 9 tysięcy dolarów, co moim zdaniem jest słabym wynikiem jak na tak interesujące przedsięwzięcie i tak znane nazwisko bohatera. Cóż, pozostało jeszcze sporo czasu, więc istnieje nadzieja, że fundusze się znajdą. Jeśli jesteście zainteresowani wsparciem kampanii, możecie to zrobić tutaj.

Przy okazji warto wspomnieć, że jednocześnie trwają pracę nad filmem fabularnym dotyczącym życia 2Paca. Zdjęcia mają ruszyć w sierpniu, a w rolę rapera ma się wcielić niejako Marcc Rose. Kimkolwiek by nie był.

Źródło zdjęcia

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: