Amerykanie stworzą własną wersję serialu Black Mirror

Black Mirror

Black Mirror to jeden z najlepszych i najambitniejszych seriali jakie pojawiły się na rynku w ostatnim roku. Każdy sezon, a wyemitowane zostały na razie tylko 2, składa się z trzech odcinków. Każda z przedstawionych w nich historii jest inna, ale wszystkie mają wspólny mianownik – wpływ nowych technologii na nasze życie. To świetna pozycja, szczególnie dla tych, którzy lubią dobrze wyprodukowane i ambitne kino. W ostatnim czasie Black Mirror stał się na tyle popularny, że postanowiono stworzyć jego amerykańską wersję.

Oto trailer pierwszego sezony oryginalnej wersji:

Jak zwykle w takich przypadkach pojawią się wątpliwości co do jakości produktu. Skoro pierwowzór stoi na naprawdę wysokim poziomie, to czy jest sens „tłumaczyć” go z brytyjskiego na amerykański styl? W Stanach Zjednoczonych jak widać nie mają takich wątpliwości. Oryginalny serial wyświetlany był na Netlifx, dzięki czemu miał okazję dotrzeć do szerszej publiki. Na razie nie wiadomo kiedy nowa wersja trafi na ekrany telewizorów w Stanach Zjednoczonych, ani jaka stacja będzie go emitowała. Na pewno jednak szybko pojawi się w Polsce za pomocą niezastąpionych torrentów.

Tutaj pojawia się mała ciekawostka. Serial zdobył uznanie nie tylko w oczach widzów, ale i … Roberta Downey Juniora, który wykupił prawa autorskie do jednego z odcinków Black Mirror – The Entire History of You. W przyszłości chce wyprodukować pełnometrażowy film oparty na tej historii.

Przy okazji tej wiadomości, padł na mnie blady strach. Co jeśli Amerykanie obejrzą w Netlflixie inny z moich ulubionych brytyjskich seriali, znakomitą Utopię? Czy wyczują w nim okazję do zarobienia grubych milionów i zrzucą się jak wygłodniałe wilk na ranną zwierzynę, tworząc amerykańską wersję tego dzieła? Nie twierdzę, że na pewno byłaby gorsza, ale ryzyko jest dosyć duże. Miejmy nadzieję, że nigdy nie obejrzą Misia lub Seksmisji, bo nasze skarby narodowe mogą być w niebezpieczeństwie…

Tak zupełnie przy okazji – jeśli jeszcze nie widzieliście Utopii, to szczerze wam polecam ten serial!

Źródło

 

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: