Angelo Badalamenti kupił już bilet do Twin Peaks!

Angelo Badalamenti powraca do Twin Peaks

Kolejna ważna postać powróci do nowego, trzeciego sezonu Twin Peaks. Tym razem chodzi o kompozytora, Angelo Badalamentiego, bez twórczości którego naprawdę trudno wyobrazić sobie filmy Lyncha. Muzyk ten stworzył ścieżkę dźwiękową nie tylko do tego znakomitego serialu, ale współpracował z kontrowersyjnym reżyserem także przy takich produkcjach jak Blue Velvet czy Mulholland Drive. Także i tym razem podjął się próby napisania muzyki do trzeciego sezonu Twin Peaks.

Jego udział w nowym projekcie zapowiedziały aktorki Sherilyn Fenn oraz Sheryl Lee, które brały udział w spotkaniu z fanami Twin Peaks w Seattle. Dodatkowo, przekazały publiczności, że serial będzie złożony aż z 18 odcinków, a wśród lokacji znów pojawi się zajazd Double R Diner w którym serwowano doskonałą kawę i placek z wiśniami.

Twin Peaks Theme, czyli utwór który pojawia się w samej czołówce serialu jest chyba najbardziej rozpoznawalnym elementem tej produkcji. Cała ścieżka dźwiękowa jest niesamowicie atmosferyczna i to naprawdę doskonała wiadomość, że Badalamenti „wraca na stare śmieci”. Do pełni szczęścia brakuje mi tylko piosenkarki Julee Cruise, która udzielała się wokalnie w kilku utworach z soundtracku.

Zdjęcia do trzeciego sezonu Twin Peaks rozpoczną się we wrześniu, a serial zobaczymy prawdopodobnie pod koniec 2016 roku.

Źródło

Zdjęcie

 

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: