Angry Birds Fight już dostępne na całym świecie!

angry birds fight header

Rovio nie lubi bezczynności. Po kilku klasycznych grach typu „katapultuje ptaka”, po gokartach, po RPG, studio wydało niedawno 11 tytuł ze znanej serii Angry Birds. Do tej pory był on dostępny tylko w niektórych regionach, ale dzisiaj Rovio przedstawiło swoją najnowszą grę całemu światu. Oto Angry Birds Fight!

Zobacz też: Nowa gra Star Wars: Uprising nadchodzi! Zobaczcie zwiastun

Angry Birds Fight to hybryda łącząca w sobie puzzle, bijatykę oraz elementy RPG. W grze musimy rozwijać nasze postacie oraz staczać walki z przeciwnikami. Czasami jest nim komputer, ale przede wszystkim walczymy z innymi graczami. By móc im sprostać przed każdą walką doładowujemy się poprzez szybką, czasowo limitowaną grę w puzzle w stylu Candy Crush. Musimy więc układać elementy przedstawiające wściekłe ptaki na planszy, łączyć je w kombosy, za co zyskujemy punkty ataku, obrony i bonusowe umiejętności. Kolejne walki, to kolejne punkty doświadczenia, nowe postacie i nowe plansze do odkrycia i przejścia.

Naszą pełną recenzję Angry Birds Fight możecie przeczytać TUTAJ.

Jak widać Rovio nie pozwala nam się nudzić i do granic wytrzymałości eksploatuje Wściekłe Ptaki. Pytanie tylko, czy 11 gier w klimatach Angry Birds to nie za dużo? Cóż, Rovio próbowało swoich sił z innymi tytułami, jak chociażby z klonem Flappy Bird – RETRY, jednak wygląda na to, że woli trzymać się sprawdzonych przepisów. Tylko, że choć marka Angry Birds wciąż jest silna, to powoli przestaje być fenomenem na miarę pierwszych gier, co oznacza, że Rovio musi zacząć rozglądać się za nowymi pomysłami. Tymczasem polecam wam Angry Birds Fight, bo choć mało odkrywcza, potrafi dostarczyć sporo rozrywki.

Kamil Mizera

Dziennikarz technologiczny, blogger, felietonista. Od 2010 roku zawodowo pisze o technologiach, aplikacjach i Internecie. Co więcej, lubi to robić. O tempora, o mores!

Zobacz również: