Apple zaprasza na konferencję. Pora pokazać smartwatcha

apple watch logo

Gdy na ostatniej konferencji prezentującej nowe modele iPhone’a Apple zapowiedziało również swój inteligentny zegarek, przez sieć przeszła burza. Pierwsze zdjęcia Apple Watcha, delikatnie mówiąc, nie zachwycały. Firma ogłosiła wówczas, że smartwatch pojawi się już w kwietniu 2015 roku. I wygląda na to, że Apple dotrzyma słowa, bo właśnie zaprasza media na swoją konferencję.

Na 9 marca Apple przygotowało konferencję pod hasłem “Spring Forward”. Niemal na pewno będzie ona dotyczyć iWatcha. W końcu firma zaprezentowała już nowe iPhone’y i iPady, a komputery Apple zwykle pokazuje na wakacjach. Możemy więc liczyć na to, że marcowa konferencja poświęcona będzie właśnie zegarkowi. Czego możemy się spodziewać?

Cóż, to, jak Apple Watch ma wyglądać, już wszyscy wiemy. Na przygotowanych grafikach na stronie głównej firmy nie prezentuje się on jakoś szczególnie dobrze. Jednak pierwsze zdjęcia pokazują, że smartwatch nie będzie tak brzydki, jak by się mogło wydawać. Swoją drogą, to dość ciekawa sytuacja, gdyż również grafiki prezentujące iPhone’y są o wiele gorsze, niż samo urządzenie w rzeczywistości. Chyba pora odejść od komputerowo generowanych grafik i wrócić do starych, dobrych zdjęć.

apple watch

Wracając jednak do tematu. Nie ma co się spodziewać, że Apple pokaże coś nowego w kwestii designu zegarka. Za to może uraczy nas większą ilością informacji dotyczących działania na baterii czy podzespołów. Sądzę, że w dużej mierze konferencja będzie również poświęcona nowemu systemowi stworzonemu właśnie pod smartwatcha. Możemy więc spodziewać się pokazuj jego funkcji na żywo oraz prezentacji najlepszych aplikacji stworzonych zarówno przez Apple, jak i niezależnych deweloperów.

Choć Apple Watch nie wygląda zbyt zachęcająco, to raczej firma nie musi bać się o jego sprzedaż. Już pierwsze raporty wskazują, że smartwatch na dzień dobry rozejdzie się w milionach sztuk. Ja osobiście poczekam na drugą generację tego urządzenia, licząc na bardziej „okrągły” design, który jest jak najbardziej możliwy przy zaprezentowanym systemie. Poza tym dam Apple jeszcze rok na dopracowanie zarówno systemu, jak i samego hardware’u, bo nie mam większych wątpliwości, że pierwszy smartwatch będzie obarczony problemami wieku niemowlęcego.

 

Kamil Mizera

Dziennikarz technologiczny, blogger, felietonista. Od 2010 roku zawodowo pisze o technologiach, aplikacjach i Internecie. Co więcej, lubi to robić. O tempora, o mores!

Zobacz również: