Back in Time, czyli dokument o Powrocie do przyszłości powraca na Kickstartera

Back to the future Robert Zemeckis - koszulka

Powrót do przyszłości Roberta Zemeckisa to jeden z najbardziej rozpoznawalnych tytułów lat 80-tych. Film był niesamowicie popularny w Polsce i mimo mijających właśnie 3 dekad od jego powstania, wciąż ma sporą grupę fanów. Nie ma zresztą co się dziwić, to wyjątkowo dobrze wyprodukowany film i mimo upływu czasu wciąż trzyma fason. Jego wpływ na popkulturę jest tak duży, że grupka filmowców postanowiła stworzyć film dokumentalny w hołdzie przygód Martiego McFly’a i Emmetta Lathrop Browna. Pierwszą kampanię zbierania funduszy na film uruchomili w 2013 roku, ale zebrali tak dużą ilość materiałów, że postanowili spróbować swoich sił jeszcze raz – po to by rozszerzyć swoja produkcję i umieścić w niej jak najwięcej informacji do tych których dotarli podczas pracy nad nią. Back in Time potrzebuje więc pomocy internautów!

Film zawierać będzie rozmowy z twórcami trylogii, aktorami w niej występującymi, fanami filmu oraz kolekcjonerami, którzy zbierają wszelkiego rodzaju gadżety związane z filmem Zemeckisa. Twórcy odwiedzili też z kamerą wszystkie najważniejsze miejsca związane z przygodami Martiego McFly’a. Nie wspominając już o tym, że rok 2015 jest podwójnie symboliczny dla Powrotu do przyszłości – to rok 30-tych urodzin filmu, ale też czas do którego główni bohaterowi przenieśli się w drugiej części trylogii.

Zobacz też: 5 zapadających w pamięć filmów, w których pojawiły się klauny

Ponieważ twórcy dokumentu zbierają de facto fundusze na jego dokończenie po raz drugi, odświeżyli listę z nagrodami dla osób, które projekt wesprą. Wśród bonusów można znaleźć takie smakołyki jak specjalne koszulki, tablicę rejestracyjną z De Lorean DMC-12, model tego samochodu czy … zestaw lego z Martim, Profesorem i wehikułem czasu!

Back to the future lego

Jeśli ktoś z was uważa, że warto wspomóc taki projekt, zajrzyjcie tutaj. Kampania kończy się 9 kwietnia, więc macie całkiem sporo czasu do namysłu.

 

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: