Batman v Superman: Dawn of Justice – zobacz pierwszy teaser!

Ben Affleck jako Batman

Batman vs. Superman: Dawn of Justice to kolejny film w którym reżyser chce przedstawić nie jednego, ale kilku komiksowych bohaterów. Tym razem zostaniemy wciągnięci w wir przygód dwóch, chyba najlepiej rozpoznawalnych superbohaterów wszech czasów – Batmana i Supermana. Połączenie to, moim zdaniem, jest dosyć karkołomne, ale podejrzewam, że największym fanom tych komiksowych postaci wcale to nie przeszkadza. Oprócz Człowieka Nietoperza i Uciekiniera z Kryptonitu w filmie mamy zobaczyć też Wonder Woman i Aquamana, ale tych na krótkiej zapowiedzi brakuje. Zobaczcie sami:

Oczywiście teaser nie pozwala nam na snucie zbyt wielu domysłów dotyczących fabuły Batman v Superman: Dawn of Justice. O to jednak bym się nie martwił, bo scenarzystami zostały osoby, które wcześniej pracowały przy filmach o Supermanie i Batmanie. Jednym z nich jest David S. Goyer, który współtworzył historię do filmów trylogii Nolana o Mrocznym Rycerzu.

Zobacz też: Nowe zwiastuny filmów: Ant-Man, Tomorrowland, Avengers: Age of Ultron

Reżyserem tego epicko zapowiadającego się filmu jest Zack Snyder, którego fanom filmów opartych o komiksach w zasadzie nie trzeba przedstawiać. Stworzył w swojej karierze tak popularne produkcje jak 300, Watchmen: Strażnicy, Sucker Punch (może to nie jest akurat najlepszy przykład…) oraz The Justice League czy Człowiek ze stali.

Przy okazji warto wspomnieć, że w Batman v Superman: Dawn of Justice po raz pierwszy w rolę Batmana wcieli się Ben Affleck. Dla mnie to wciąż decyzja nieco kontrowersyjna, bo śmiem wątpić czy ten sympatyczny aktor ma w sobie takie pokłady mroczności by odegrać dosyć złożoną rolę Człowieka Nietoperza. Mam nadzieję, że producenci i twórcy filmu wiedzą co robią…

Film trafi do europejskich kin w kwietniu.

 

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: