Będzie nowa część platformówki z serii Trine!

TRINE 3

Finowie z FrozenByte udostępnili w sieci trailer do Trine 3: Artifacts of Power trzeciej części cieszącej się dużą popularnością serii gier platformowych.

Informacja ta na pewno ucieszy wszystkich miłośników poprzednich przygód maga, wojownika i złodziejki. Gry z serii Trine charakteryzują się przepiękną, baśniową grafiką, świetną ścieżką dźwiękową i ciekawym konceptem rozgrywki. Jest to platformówka, w której przemierzamy niesamowite krainy jednym z trzech bohaterów do wyboru. W dowolnym momencie możemy wybierać, kim chcemy grać, co jest ważne, bo każdy z nich dysponuje innymi umiejętnościami. W grze natkniemy się na szereg nietrudnych zagadek, które trzeba rozwiązać, odpowiednio korzystając z możliwości naszych postaci. I co najważniejsze, gra umożliwia zabawę razem z naszymi znajomymi, w której każda osoba może wcielić się w innego bohatera!

Trailer najnowszej części pokazuje, że możemy się spodziewać tego, co dobrze znamy, ale czeka nas mała rewolucja graficzna. Zobaczcie sami:

Jak widać, gra ma zamiar odważniej korzystać z trójwymiarowego środowiska. Przyznam, że trochę mnie to niepokoi, gdyż dwuwymiarowość krain, w których poruszali się nasi bohaterowie, była znakiem charakterystycznym gry i nadawała jej „feelingu” starych platformówek. Jak sprawdzi się trzeci wymiar w Trine 3? Zobaczymy. Oby eksperyment się udał, gdyż historia pokazywała już kilka przypadków, gdy przejście w trzeci wymiar kończyło się katastrofą dla wielu gier.

Premiera Trine 3: Artifacts of Power została zapowiedziana na ten rok.

Michał Adamski

Niepoprawny pesymista, miłośnik wodnej fauny i gramatyczny nazista. Fanatyk filmów Sergio Leone, spaghetti westernów i ogólnie pojętego kina exploitation. Lubi nowe technologie, tenis, football amerykański oraz uwielbia poświęcać wolny czas na gry komputerowe, a w szczególności te, które już przekroczyły wiek pełnoletności.

Zobacz również: