Bill Murray, Bruce Willis i Zooey Deschanel w Afganistanie na tropie wielkiego talentu – zobacz trailer Rock the Kasbah

Bill Murray w Grand Budapest Hotel

Jeszcze zanim obejrzałem trailer do Rock the Kasbah, wiedziałem, że to może być coś ciekawego. Zresztą trudno o inną reakcję, skoro w obsadzie znajdują się Bill Murray, Bruce Willis i Zooey Deschanel. Scenariusz filmu zapowiada się też intrygująco, a umiejscowienie akcji w Afganistanie dodaje tylko całej sytuacji więcej pikanterii. Zobaczcie sami!

Zobacz też: Ruszyły już zdjęcia do nowego Z Archiwum X. Oto pierwsze foty z planu!

Rock the Kasbah opowiada historię podstarzałego menedżera muzycznego (Bill Murray), który wyrusza do Afganistanu ze znaną piosenkarką (Zooey Deschanel), która ma zagrać tam serię koncertów dla amerykańskich żołnierzy. W wyniku wyjątkowego pecha, nasz bohater zostaje zupełnie sam, bez pieniędzy i paszportu w tym mało bezpiecznym kraju. Kiedy stara się wyplątać z tej kłopotliwej sytuacji odkrywa uzdolnioną afgańską piosenkarkę, którą chce wypromować w afgańskiej wersji Idola. Zapowiada się grubo!

Rock the Kasbah wygląda ciekawie nie tylko ze względu na świetną obsadę. Jestem ciekaw też jak do amerykańskiego zaangażowania w sytuację w Afganistanie podejdą twórcy filmu. Czy będzie to obraz, który zaserwuje nam ferię politycznie poprawnych trików, czy może raczej świeże i szczere podejście do tematu? Przekonamy się pewnie dopiero na jesieni – premiera filmu odbędzie się 23 października.

 

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: