Blur zapowiada pierwszą od 12 lat płytę, posłuchaj nowego utworu!

Blur - nowa płyta

Blur zapowiada wydanie nowej płyty. The Magic Whip będzie ich pierwszym wydawnictwem od 2003 roku, kiedy do sklepów trafił album Think Tank. Giganci indie rocka zrobili sobie dłuższą przerwę by móc skupić się na swoich pobocznych projektach, a jednym z nich był np. zespół Gorillaz, który zresztą też wkrótce wyda swoją pierwszą od 2011 roku płytę. Skupmy się jednak na Blur i ich nowy utworze.

Muzycy zapowiedzieli swój powrót podczas konferencji prasowej, która odbyła się w jednej z londyńskich restauracji serwujących chińszczyznę. To ważny szczegół, który pomoże wam zrozumieć niecodzienny teledysk, który promuję nowy utwór Anglików:

Ocenę kompozycji zostawiam już wam, a jeśli jeden kawałek to dla was wciąż za mało, to już teraz możecie szykować się na koncerty Blur. Pierwszy zagrają 20 czerwca w Londynie, ale muzycy nie zdradzili czy planują większą trasę po Europie. Może uda im się wpaść na jeden z polskich festiwali?

The Magic Whip wydany będzie 27 kwietnia, ale już dzisiaj możecie złożyć na niego zamówienie.

Źródło

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: