Chcesz nauczyć się klingońskiego? Duolingo już nad tym pracuje

duolingo

Fani Star Treka oraz miłośnicy sztucznych języków już mogą zacierać ręce i ćwiczyć mięśnie twarzy. Jeden z najbardziej znanych języków rodem z dalekiego kosmosu – klingoński wkrótce będzie dostępny w aplikacji Duolingo!

Klingoński to język stworzony na potrzeby Star Treka przez doktora Marca Orkanda, którym w serii posługiwała się oczywiście rasa Klingonów. Jego twórca wykonał kawał dobrej roboty, gdyż klingoński ma własne słownictwo, gramatykę i składnię. Jest to jeden z najbardziej zaawansowanych, sztucznych języków, obok esperanto i queny, czyli elfickiego. Na świecie nie brakuje ludzi, którzy uczą się tego języka, a sam klingoński wszedł na dobre do świata pop-kultury (używa go chociażby Sheldon w The Big Bang Theory).

 

Twórcy Duolingo, niezwykle popularnej aplikacji do nauki obcych języków ogłosili start specjalnego projektu, którego rezultatem ma być możliwość nauki klingońskiego w ramach ich programu. Na razie twórcy aplikacji szukają wolontariuszy, którzy pomogliby im przygotować kursy języka klingońskiego.

Kli_piqad

 

Jeżeli więc chcecie nauczyć się tej mowy, to koniecznie trzymajcie kciuki za ten projekt, który musi zachwycić każde serce fana Star Treka. Ciekawe, czy Dualingo weźmie się też za elficki?

Kamil Mizera

Dziennikarz technologiczny, blogger, felietonista. Od 2010 roku zawodowo pisze o technologiach, aplikacjach i Internecie. Co więcej, lubi to robić. O tempora, o mores!

Zobacz również: