Chcesz wydać własną książkę? To łatwiejsze niż myślisz!

Wydawanie własnej książki z Rozpisanipl

Napisanie i wydanie własnej książki musi być niezłą harówką. Tak zawsze mi się wydawało, bo w pamięci mam niezliczone ilości filmów, w których pisarze ślęczą po nocach przed starymi maszynami do pisania i walczą z pisarską niemocą. Po ukończeniu książki zaś, starają się sprzedać swoje dzieło jakiemuś chciwemu wydawcy. Okazuje się, że wyobrażenie to jest tylko w połowie prawdziwe. Napisanie własnej książki jest prawdopodobnie dosyć problematyczne i wymaga wielu wyrzeczeń. Natomiast wydanie jej może być prostsze niż się nam wydaje – tak przynajmniej twierdzą twórcy platformy do self-publishingu Rozpisani.pl.

Zobacz też: What if? A co gdyby? Nie ma głupich pytań, są tylko te mniej lub bardziej zabawne

Wspomniany portal to miejsce, gdzie każdy kto ma już napisaną książkę, może ją własnym sumptem wydać. Rozpisani.pl oferują twórcom narzędzia, przy użyciu których każdy będzie mógł wydrukować (lub stworzyć e-booka) własną powieść, tom poezji czy jakąkolwiek inną formę literacką. Tym co wyróżnia portal na tle tradycyjnych wydawnictw, jest też fakt, że pozostawia on maksymalną wolność autorom, jeśli chodzi o treść i jakość wydawanych rzeczy.

Rozpisani

Jak wydać własną książkę za pomocą Rozpisani.pl? Jeśli swoje wiekopomne dzieło jest już skończone, możecie odwiedzić specjalny kalkulator, który po wpisaniu odpowiednich danych wskaże wam przybliżoną cenę samej publikacji. Dzięki niemu dowiecie się też ile będzie kosztować wydanie egzemplarza książki w zależności od gramatury i typy papieru, rodzaju okładki i innych tego typu detali. Jeśli liczycie na duży sukces waszej publikacji, za pomocą Rozpisani.pl możecie też zainwestować w marketing i dystrybucję.

Wszystko to wydaje się naprawdę łatwe do wykonania, ale wystarczy chwila spędzona nad wspomnianym kalkulatorem, by zdać sobie sprawę, że wydawanie to sporo pracy. W dodatku, nie jest to takie tanie jakby mogło się wydawać. Z drugiej jednak strony, następnym razem gdy zechcecie ponarzekać na ceny książek w Polsce, zastanowicie się nad tym dwa razy…

Rozpisani.pl to na pewno doskonałe miejsce by spełnić marzenia i, być może, zarobić na własnym talencie. Droga do sukcesu w tej dziedzinie jest jednak dosyć wyboista, a w dodatku może być zbyt droga dla niektórych. No, chyba, że chcecie wydrukować kilka egzemplarzy swojego tomiku wierszy i rozdać je znajomym (i tak jest pewnie słaby!). Posiadanie własnej książki u siebie w domu to może i snobizm, ale przynajmniej ten z najwyższej półki!

Portal Rozpisani.pl jest własnością Wydawnictwa Naukowego PWN S.A.

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również:

  • Mania

    Fajnie, bo napisanie książki to jedna ciężka praca, a bieganie potem po wydawnictwach to druga. Może rozpisani. pl ułatwi trochę robotę i będzie można mieć więcej nowych, niezależnych autorow.

  • Monika

    Rozpisani nie są jednak ani pierwsi, ani jedyni, ani najlepsi :)
    Pionierem i liderem wydawnictw selfpublishingowych jest moim zdaniem Wydawnictwo Poligraf.
    Świetne opracowanie edytorskie i super dystrybucja.