Chcesz zgarnąć dodatkowe 2GB w Dysku Google? Sprawdź, czy twoje konto jest bezpieczne

google bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo w sieci to niekończący się temat. Codziennie jesteśmy zagrożeni atakami hakerów czy próbami wyłudzenia naszych danych. Uważasz, że twoje konta w rożnych serwisach społecznościowych są bezpieczne? A może pora na mały przegląd? Zwłaszcza, że dzisiaj mamy Dzień Bezpieczeństwa Internetu.

I własnej z tej okazji Google postanowiło uruchomić specjalną akcję dla swoich klientów. Wystarczy, że do 17 lutego przyjdziesz przez specjalnie przygotowany kwestionariusz Google sprawdzający bezpieczeństwo twojego konta w tej usłudze, a firma doda do twojego Dysku ekstra 2GB wolnej przestrzeni.

Kwestionariusz pozwala sprawdzić zabezpieczenia konta, informacje potrzebne do odzyskania hasła czy całego konta, oraz przejrzeć uprawnienia dostępu, jakie udzieliło się innym aplikacjom i firmom. Całość procedury nie trwa nawet kilku minut, a dzięki niej możesz upewnić się, że twoje konto jest odpowiednio zabezpieczone i zyskać dodatkową przestrzeń na Google Drive.

google konto

Bardzo podoba mi się ta akcja Google. Warto co jakiś czas przejrzeć, jakie aplikacje mają dostęp do naszego konta, nie tylko w usługach Google. W końcu na co dzień logujemy się za pomocą konta na Facebooku czy Twitterze. Dlatego taka wizyta u wirtualnego doktora jest bardzo istotna. No i trudno pogardzić dodatkową przestrzenią na Dysku.

 

Kamil Mizera

Dziennikarz technologiczny, blogger, felietonista. Od 2010 roku zawodowo pisze o technologiach, aplikacjach i Internecie. Co więcej, lubi to robić. O tempora, o mores!

Zobacz również: