Ciekawi, jak wygląda Lucyfer? Zobaczcie ten piekielny zwiastun

lucyfer

Macie ochotę na odrobinę piekielnego ognia w nieco ironicznej, a przede wszystkim, serialowej formie? Jeżeli tak, to koniecznie musicie poznać księcia piekieł, Lucyfera, który już wkrótce będzie wdzięczyć się do was z ekranów telewizorów.

Zobacz też: Znamy już datę premiery Z Archiwum X!

Lucyfer, to nowy serial od telewizji Fox, którego premiera odbędzie się na początku przyszłego roku. Serial powstał na kanwie postaci stworzonej przez Neila Gaimana na potrzebę komiksu The Sandman. Następnie Mike Carey wykorzystał Lucyfera w osobnej serii komiksów, które ukazały się w ramach DC Comics Vertigo.

Tytułowy władca piekieł postanawia porzucić swoje królestwo i złożyć wizytę ludzkości, na cel wybierając Los Angeles. Nie przybył jednak siać zamęt i zniszczenie, a jedynie odpocząć sobie od trudów i nudy rządzenia Piekłem. W wyniku interesującego splotu wypadków, który możecie prześledzić w poniższym zwiastunie, zaczyna pomagać pani detektyw z lokalnej policji.

 

Sama postać Lucyfera ma być przede wszystkim czarująca, ironiczna i bardziej „ludzka”. Wybrany do tej roli Tom Ellis wydaje się całkiem nieźle sobie radzić z tym zadaniem. Oczywiście w serialu nie zabraknie aniołów, demonów i tym podobnych, supernaturalnych wydarzeń.

Jeżeli więc macie ochotę przyglądać się perypetiom Lucyfera na tym łez padole, to szykujcie czas na przyszły rok. Według mnie serial zapowiada się całkiem interesująco, zwłaszcza jeżeli jego twórcom uda się oddać sprawiedliwość kreacji Neila Gaimana. Mam jednak nadzieję, że nie skończy się na mdłym kryminale z supernaturalnymi elementami.

 

Kamil Mizera

Dziennikarz technologiczny, blogger, felietonista. Od 2010 roku zawodowo pisze o technologiach, aplikacjach i Internecie. Co więcej, lubi to robić. O tempora, o mores!

Zobacz również: