Co powiecie na samochód od Apple?

Apple Car

To wciąż tylko plotka, ale trzeba przyznać, że jest naprawdę interesująca. Według serwisu Mac Observer Apple pracuje nad stworzeniem własnego samochodu. Jeśli pogłoski się potwierdzą, rynek motoryzacyjny czeka prawdziwa rewolucja.

Źródłem, na które powołuje się amerykański blog, jest pracownik Apple, który twierdzi, że firma ta będzie wkrótce pracować nad własnym autem. Nie wiadomo, czy prace już ruszyły ani jak bardzo plany te są zaawansowane, ale na pewno coś jest na rzeczy. Podobno od dłuższego czasu firma z Cupertino „podkupuje” pracowników Tesla Motors i chociaż to praktyka raczej dosyć popularna w Krzemowej Dolinie, to może jednak wskazywać na to, że Apple chce stworzyć własny samochód. Według wspomnianego źródła powstanie „Apple Car” jest pewne na 80 procent. O takiej inicjatywie mówi się w okolicach San Francisco dosyć dużo, więc informacja ta może zawierać w sobie sporo prawdy.

Oczywiście, za wcześnie na to, by spekulować na temat jakichkolwiek szczegółów. Jednego można być pewnym – jeśli firma ta zdecyduje się na stworzenie takiego produktu, to na pewno ma przygotowany dobry plan. Druga rzecz co do której jestem pewny, to cena – na pewno nie będzie to tani pojazd…

Źródło

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: