Do Archiwum X wrócą też starzy przyjaciele Muldera i Scully

Z Archiwum X

Podobnie jak w przypadku innych wznowień starych serialów lub kolejnych części kultowych filmów, zawsze pojawia się pytanie o to, czy w nowej wersji pojawią się znani z poprzednich części aktorzy. Nie inaczej jest w przypadku The X Files. Wiemy już, że do nowego sezonu serialu wrócą dwie najważniejsze postacie – agenci FBI Fox Mulder oraz Dana Scully, grani przez Davida Duchovnego oraz Gillian Anderson. Teraz można też z pewnością powiedzieć, że w nowych odcinkach pojawią się też inni aktorzy znani z pierwowzoru Z Archiwum X.

Zobacz też: David Duchovny, gwiazdor Z Archiwum X i Californication, nagrał płytę

Chodzi oczywiście o Mitcha Pileggi oraz William B. Davis. Grali oni odpowiednio przełożonego agentów i ich przyjaciela, Waltera Skinnera oraz złowrogiego Palacza – głównego wroga pary bohaterów, a jednocześnie ojca Foxa Muldera. To świetna wiadomość, bo pojawienie się tych dwóch „starych znajomych” na pewno ułatwi fanom wczucie się do nowej produkcji. Spotkania po latach mogą być, jak wiemy, bolesne, ale znani już aktorzy mogą to spotkanie nieco ułatwić. Szczególnie, że wiele osób dobrze pamięta Z Archiwum X i ma do niego sentyment (tak jak ja) i zderzenie z zupełnie nową wersją The X Files może być nieco rozczarowujące.

Palacz z Archiwum X Walter Skinner Z Archiwum X

Jeśli już mowa o aktorach, którzy powracają do nowego sezonu tego kultowego serialu to warto też wspomnieć Samotnych Strzelców, czyli grupy aktywistów, którzy pomagali dwójce głównych bohaterów. Dobrze by było zobaczyć w serialu także ich, ale na razie nic na ten temat nie wiadomo.

Samotni strzelcy z Archiwum X

Informację o powrocie aktorów grających Skinnera oraz Palacza do nowego sezonu serialu podał David Duchovny podczas rozmowy z Davidem Lettermanem w programie Late Show.

Źródło

Grafika: 12, 3

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: