Dołóż swoją cegiełkę do powstania Muzeum Gier Wideo we Wrocławiu

muzem gier wideo we wrocławiu

Computerspelemusem w Berlinie, ViGaMus, czy budowany we Frisco w Texasie Videogame History Museum – gry komputerowe doczekały się własnych muzeów, które chętnie są odwiedzane przez osoby chcące bliżej poznać historię komputerowej rozrywki. Podobna inicjatywa ruszyła właśnie w Polsce! W serwisie PolakPotrafi.pl powstała crowdfundingowa zbiórka na otwarcie pierwszego w Polsce Muzeum Gier Wideo we Wrocławiu.

Celem organizatorów przedsięwzięcia – Krzysztofa Damaszke i Adama Flammy – jest stworzenie miejsca, które zbierze konsole do gier oraz pokaźną bibliotekę gier. Jednak w przeciwieństwie do „tradycyjnych” muzeów, tutaj ma być dozwolona pełna interakcja. Toteż urządzenia zostaną udostępnione zwiedzającym do grania. Ponadto Muzeum Gier Wideo we Wrocławiu miałoby być miejscem spotkań miłośników gier i ludzi z branży na temat tworzenia gier, a także organizowania konferencji, które pozwolą zastanowić się nad metodologią badawczą i krytyczną gier. Natomiast jeśli zbiórka przekroczy najwyższy próg finansowy, organizatorzy chcieliby dołączyć do tego jeszcze studio fotograficzno-filmowe oraz pracownię Cosplay.

muzem gier wideo we wrocławiu

Stan zbiórki z dnia 1 lipca 2015 roku

Cel przed twórcami zbiórki jest trudny i daleki do osiągnięcia. W tej chwili z założonej kwoty 92 000 zł udało się zebrać 2811 zł, ale to dopiero początek zbiórki, a do jej promocji zgłaszają się kolejne media oraz mniej lub bardziej znane osoby publiczne. Trzymam kciuki za tę inicjatywę, bo takie miejsce przydałoby się w naszym kraju. Akcja może się odbić większym echem szczególnie teraz, gdy Polska mocno zaznaczyła swoją obecność na mapie twórców znakomitych gier wideo za sprawą chociażby 3 głośnych tytułów wydanych w tym roku – Dying Light, This War of Mine czy oczywiście Wiedźmin 3.

Jeśli chcecie wesprzeć ten projekt, możecie to zrobić w tym miejscu. Organizatory informuję, że w przypadku niepowodzenia zbiórki, wszelkie wpłaty finansowe zostaną zwrócone na konta osób wpłacających.

Michał Adamski

Niepoprawny pesymista, miłośnik wodnej fauny i gramatyczny nazista. Fanatyk filmów Sergio Leone, spaghetti westernów i ogólnie pojętego kina exploitation. Lubi nowe technologie, tenis, football amerykański oraz uwielbia poświęcać wolny czas na gry komputerowe, a w szczególności te, które już przekroczyły wiek pełnoletności.

Zobacz również: