Dropbox uruchamia nową funkcję ułatwiającą dzielenie się plikami

dropbox

Dropbox walczy o klientów. W obliczu rosnącej konkurencji, w postaci chociażby Google Drive czy OneDrive od Microsoftu, firma musi szukać nowych rozwiązań, które przyciągną do niej użytkowników, zwłaszcza, że nie jest tak szczodra w rozdawaniu wolnej przestrzeni, jak wyżej wymienieni. Czy nowa funkcja w tym pomoże?

Zobacz też: Google właśnie uruchomiło nową stronę do zarządzania kontem

Dropbox poinformował dzisiaj na swoim oficjalnym blogu, że wprowadza nową funkcję, dzięki której dzielenie się plikami będzie znacznie łatwiejsze, niż dotychczas. Funkcja ta nazywa się file requests, co w wolnym tłumaczeniu oznacza prośby o plik. Na czym ma polegać nowa usługa?

Wystarczy, że stworzysz specjalny folder, a następnie wygenerujesz do niego link lub zaproszenie i wyślesz je od wybranej osoby, a ta będzie mogła przesłać na twoje konto w Dropbox różnego typu pliki. Co jednak najważniejsze, osoba ta, by skorzystać z tej możliwości, wcale nie będzie potrzebowała do tego konta w Dropboksie. Co więcej, będzie ona mogła wysłać pliki o rozmiarze nawet do 2GB, co oznacza, że będzie mogła przesłać nie tylko dokumenty, ale również zdjęcia czy filmiki. Stworzony, specjalny folder można udostępnić dowolnej liczbie osób, co również pomoże w zarządzaniu otrzymywanymi plikami.

file requests

Usługa ta jest naprawdę dobrym pomysłem. Do tej pory, jeżeli dwie osoby nie miały konta w tej samej usłudze, zostawał załącznik do maila. Ale za jego pomocą trudno przesłać większe pliki. Teraz będzie można wgrywać pliki bezpośrednio na czyjegoś Dropboxa, nie posiadając nawet konta w tej usłudze. Jak dla mnie jest to świetne rozwiązanie, które na pewno przypadnie do gustu użytkownikom, zarówno tym indywidualnym, jak i biznesowym.

Kamil Mizera

Dziennikarz technologiczny, blogger, felietonista. Od 2010 roku zawodowo pisze o technologiach, aplikacjach i Internecie. Co więcej, lubi to robić. O tempora, o mores!

Zobacz również: