Dzięki tej funkcji twoje zdjęcia na Facebooku będą jeszcze fajniejsze

 

facebook

Mark Zuckerberg wie, jak przyciągać do siebie użytkowników. Skoro nie udało mu się zakupić Snapchata, to postanowił wykorzystać najlepsze pomysły z tego komunikatora we własnej aplikacji. Slingshot okazał się niewypałem, ale nowa funkcja wgrywania zdjęć na profil będzie hitem.

Zobacz też: Król Mark Zuckerberg I, władca social media. Oto jego dominia

Jeżeli lubicie umieszczać zdjęcia na Facebooku, to na pewno ucieszy was nowa opcja w mobilnej aplikacji tego serwisu. Teraz, podczas wgrywania zdjęcia możecie je edytować na różne sposoby. Poza standardowym przycinaniem, możecie wybrać jeden z kilkunastu dostępnych filtrów, które upiększą waszą fotkę. Poza tym nowa funkcja pozwala na dodawanie napisów do zdjęcia, a w edytorze tekstu znajdziecie całą paletę barw. Dodatkowo do zdjęcia możecie dodać również jedną z setek naklejek, dobrze znanych z Messengera. Wszystko to ma pomóc wam w podrasowaniu zdjęcia przed jego opublikowaniem w serwisie.

Nowe narzędzia edycji znajdziecie po kliknięciu w ikonkę magicznej różdżki. Na razie funkcja dostępna jest w mobilnej aplikacji Facebooka na iOS, ale wkrótce ma trafić również na Android.

Kamil Mizera

Dziennikarz technologiczny, blogger, felietonista. Od 2010 roku zawodowo pisze o technologiach, aplikacjach i Internecie. Co więcej, lubi to robić. O tempora, o mores!

Zobacz również: