Eksplodujące kotki rozwaliły Kickstartera!

Exploding Kittens

Exploding Kittens to gra karciana, której projekt jakiś czas temu pojawił się na Kickstarterze. Jej twórcy chcieli zebrać na jej wydanie 10 000 dolarów, a kampania na crowd sourcingowym portalu zakończyła się kilkanaście godzin temu. Efekt? Internauci chętni do wsparcia projektu zapłacili w sumie 8 782 571 dolarów! Kampanię wsparło 219 382 internautów, co stanowi absolutny rekord Kickstartera. Jeśli chodzi o zebraną kwotę, Exploding Kittens też poradziły sobie całkiem nieźle i zajmują 3 miejsce wśród najlepiej sfinansowanych projektów. Ale teraz skupmy się na samej grze – skąd tak duży sukces?

Zobacz też: Back in Time, czyli dokument o Powrocie do przyszłości powraca na Kickstartera

Exploding Kittens to, jak już wspomniałem, gra karciana. Osoby które za nią zapłaciły dostaną więc fizyczne, drukowane egzemplarze. Jej zasady są proste – każdy z uczestników rozgrywki w każdej kolejce losuje kartę do gry. Jeśli trafi na taką, która przedstawia wybuchającego kotka, przegrywa. Żeby urozmaicić zabawę, do talii wprowadzono różnego rodzaju bonusy, w stylu opcji przeskoczenia kolejki lub możliwości „rozbrojenia” bombowego futrzaka. Jest tego oczywiście dużo więcej, a według twórców Exploding Kittens dodatkowe, funkcyjne karty pozwalają na prowadzenie dłuższych rozgrywek i tworzenia własnych strategii, przyjaznych lub wrogich dla innych uczestników zabawy.

Jeśli przytoczyłem twórców gry, to trzeba koniecznie wyjaśnić kim oni są. Elan Lee projektuje gry dla Xboxa, Shane Small tworzy interaktywne treści dla Xboxa, a Matthew Inman to nie kto inny jak twórca kultowego komiksu The Oatmeal. Myślę, że to trochę wyjaśnia skąd w internautach taki entuzjazm by wesprzeć Exploding Kittens. Co równie ważne, wspomnianej trójce pomagali ludzie tworzący inną grę karcianą – jedyne w swoim rodzaju Cards Against Humanity.

Twórcy Exploding kittens

Jeśli jesteście zainteresowani grą, możecie przeczytać więcej informacji na jej temat tutaj. Niestety, projektu nie można już wesprzeć, ale można mieć nadzieję, że wkrótce trafi on do normalnej sprzedaży, także w Europie. Jeśli chcecie być na bieżąco, odwiedźcie oficjalną stronę projektu i zapiszcie się do newslettera.

Exploding Kittens

 

 

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: