Facebook Messenger w końcu odkleił się od Facebooka

messenger

Facebook coraz intensywniej rozwija swój komunikator Messenger. Po tym, jak właściwie zamieniono Messengera w platformę na kształt Line, Zuckerberg postanowił zrobić kolejny krok i odkleić komunikator od Facebooka.

Od teraz można korzystać z Facebook Messengera na osobnej stronie mu poświęconej: Messenger.com. Wystarczy, że kliknięcie TUTAJ i zalogujecie się swoimi danymi z Facebooka i już będziecie mogli korzystać z Messengera zupełnie niezależnie od głównego serwisu.

fb messenger

Dużą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że nie trzeba mieć uruchomionego Facebooka by czatować ze znajomymi. Poza tym przeglądarkowy Messenger wypełnia całe okno karty, dzięki temu można znacznie wygodniej przeglądać kontakty czy pisać do znajomych. Wygląda to naprawdę bardzo czytelnie, w przeciwieństwie do małego okienka na Facebooku.

Osobna strona dla Messengera to dobre rozwiązanie. Pomijając już nawet kwestię lepszego interfejsu i wygody użytkowania, można teraz w ogóle nie zaglądać na Facebooka by swobodnie czatować ze znajomymi. Jak dla mnie świetne rozwiązanie.

Kamil Mizera

Dziennikarz technologiczny, blogger, felietonista. Od 2010 roku zawodowo pisze o technologiach, aplikacjach i Internecie. Co więcej, lubi to robić. O tempora, o mores!

Zobacz również: