Facebook uderza w Skype i dodaje darmowe wideo rozmowy w Facebook Messenger. Także w Polsce!

FM Messenger - wideo rozmowyFacebook dodał kolejną, potrzebną funkcję do swojego komunikatora – Messengera. Tym razem są to darmowe wideo rozmowy. W oczywisty sposób może to zaszkodzić Skype, o ile jakość połączeń poprzez tę aplikację nie będzie gorsza niż w produkcie Microsoftu. To ważna funkcja – teoretycznie każdy z 600 milionów użytkowników Messengera będzie mógł z niej skorzystać do rozmawiania ze swoimi znajomymi i rodziną.

Zobacz też: Project Fi – Google uruchamia swoją sieć komórkową

Nowa usługa dostępna jest zarówno dla posiadaczy Androida jak i iOSa i umożliwia połączenie także gdy uczestnicy połączenia korzystają z różnych platform. Rozmowy wideo będą dostępne na razie tylko w kilku krajach na świecie, także w Polsce. By nawiązać połączenie z wykorzystaniem kamery wystarczy zaktualizować Messengera, a w trakcie rozmowy odnaleźć ikonę kamery w górnym pasku ekranu. Póki co nie jest możliwe tworzenie telekonferencji na kilka osób, a połączenie może być realizowane tylko pomiędzy dwoma osobami.

Rozmowy wideo w FB Messenger

Nowa funkcja FB Messengera na pewno sprowadzi nowych użytkowników do aplikacji, o ile mają oni samo konto na Facebooku. Może też przyciągnąć osoby zmęczone słabą jakością połączeń w popularnym Skype. O ile oczywiście, komunikator FB będzie oferował podobną lub lepszą jakość rozmów. Z pewnością za jakiś czas dodane zostaną funkcję premium, za ktróe można będzie płacić abonament, podobnie jak to jest w przypadku Skype.

Źródło

 

 

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: