Facebook umożliwia wpłacenie donacji na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu

Facebook dotacje na Nepakl

Mniej więcej rok temu miałem okazję odwiedzić Nepal – zwiedziłem stolicę kraju, jego drugie największe miasto Pokharę i przez tydzień chodziłem po górach w okolicy Annapurny. Gdy dowiedziałem się o tak silnym trzęsieniu ziemi, wiedziałem że jego skutki będą po prostu tragiczne. To naprawdę piękny kraj, ale ludzie żyją tam często w warunkach dla mieszkańców bogatej Europy trudnych do wyobrażenia. Ta katastrofa nie tylko cofnie cały Nepal o kilka last wstecz, ale też odstraszy wielu turystów, których przyjazd oznacza dla Nepalczyków szansę na pracę i utrzymanie rodziny. Zastanawiałem się więc w jaki sposób mogę pomóc. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem dla mieszkańców Zachodu jest zwykła, nawet niewielka, donacja. Tylko jak wybrać organizację, której przekazać pieniądze? Facebook trochę to zadanie ułatwił i zwalnia nas z trudnego wyboru – pozwala za pośrednictwem swojej strony przekazać dowolną kwotę na konto International Medical Corps. Wystarczy mieć profil na FB i sparować naszą kartę płatniczą z portalem. Łatwiej być nie może, więc jeśli chcecie pomóc – to dobra okazja. 

Facebook dla Nepalu

Żeby wysłać swoją donację wspomnianej organizacji otwórzcie ten link. Następnie dodajcie jeden z dwóch możliwych sposobów przelania pieniędzy na konto International Medical Corps. Można wybrać kartę płatniczą lub PayPal. Potem wystarczy wybrać jedną z dostępnych kwot lub wpisać jakąś wedle uznania i przelać pieniądze. Jeśli musicie dodać swoją kartę płatniczą do Facebooka, potrwa to dosłownie kilka minut. Jeśli chcecie, swoją darowizną możecie się pochwalić znajomym na portalu. W tym wypadku byłoby to nawet wskazane.

Pieniądze dla Nepalu za pośrednictwem Facebooka

Co bardzo ważne – Facebook dołoży od siebie równowartość waszej darowizny, a na ten cel przeznaczyć ma do 2 milionów dolarów. To wprawdzie dosyć mała kwota jak na tego internetowego giganta, ale w tym momencie liczy się każda pomoc. Oczywiście, nie jest to jedyna forma wsparcia dla mieszkańców Nepalu i każdy może dołożyć kilka złotych za pośrednictwem innych organizacji humanitarnych, także polskich – chociażby za pośrednictwem Polskiej Akcji Humanitarnej.

 

 

 

 

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: