Fear The Walking Dead kontra The Walking Dead. Czym będą się różnić seriale?

Fear The Walking Dead

Już w lipcu amerykańska stacja telewizyjna AMC pokaże spin-off serialu The Walking Dead – Fear The Walking Dead. Fear The Walking Dead. Nowa produkcja osadzona w świecie w którym ludzie walczą o przeżycie z zombie, będzie składać się z 6, trwających około godziny, odcinków O nowym serialu na razie nie wiadomo zbyt wiele: znamy ramy fabularne, głównych aktorów i miejsce akcji. Trochę więcej światła na Fear The Walking Dead rzuca wywiad z jednym z twórców komiksu The Walking Dead, Robertem Kirkmanem, jaki opublikowany został na blogu Bloody Disgusting. Oto czego można się z niego dowiedzieć.

Zobacz też: Klimat gęsty jak smoła w nowym trailerze do True Detective 2

Akcja Fear The Walking Dead będzie się rozgrywać w Los Angeles, na samym początku epidemii wirusa, który zamienia ludzi w żywe trupy. Głównymi bohaterami będzie planująca właśnie ślub para – Travis i Madison. Oboje mają dzieci z poprzednich związków i według Kirkmana relacje rodzinne będą jedna z głównych osi scenariusza nowego serialu. To też ma odróżniać tę produkcję od The Walking Dead, gdzie wprawdzie relacje rodzinne są dosyć widoczne, ale akcja skupiona jest raczej wokół nieznajomych sobie członków grupy dowodzonej przez Ricka Grimes’a.

Miejscem akcji będzie Los Angeles, co na pewno mocno wpłynie na tempo akcji. To duże miasto, więc dynamika będzie tutaj zdecydowanie większa. Według twórcy oryginalnego komiksu, umiejscowienie fabuły w Mieście Aniołów wprowadzi do serialu dużo chaosu, co bez wątpienia wpłynie na dramatyzm sytuacji. Stawia to nową produkcję w opozycji do Żywych Trupów, gdzie bohaterowie unikają dużych miast i podróżują raczej przez pustkowia i miejsca oddalone od dużych metropolii. Tam dosyć monotonna akcja przeplatana jest jedynie większymi, bardziej spektakularnymi wydarzeniami.

Ciekawie wyglądać będzie też kwestia wyglądu zombiaków – ponieważ akcja będzie się dziać na samym początku epidemii, jej ofiary będą wyglądać zdecydowanie inaczej niż The Walking Dead. Będą pewnie nieco szybsze i … mniej zgniłe, a ich niewinny z pozoru wygląd może wprowadzić do fabuły ciekawe wątki. Z pewnością bohaterom trudniej będzie zabijać „świeże” trupy, niż człapiące z wolna truchła. Robert Kirkman zapowiada, że Fear The Walking Dead ma dzięki temu obfitować w wiele „paranoicznych i traumatycznych” sytuacji, co z punktu widzenia widza na pewno brzmi obiecująco.

Zombie - The Walking Dead

Jeśli macie nadzieję, że w spin-offie poznacie historię i tło powstania i wydostania się wirusa, to będziecie rozczarowani. Scenarzyści nie mają tego w planach, więc być może nigdy nie dowiemy się co tak naprawdę było przyczyną uwolnienia choroby zamieniającej ludzi w żywe trupy. Fear The Walking Dead nie będzie więc serialem w klimacie filmów katastroficznych, gdzie często poznajemy dokładnie przyczyny powstania wirusa, powody dla których wymknął się spod kontroli i historię jego unicestwienia. Kto wie, może to temat na kolejny spin-off, albo pomysł Kirkmana na ładne, zamknięcie serialu i komiksu The Walking Dead w ładnym, hollywodzkim stylu z happy endem? Oby nie…

Wszystkie te informacje, może nie dają nam wielkiego wglądu w scenariusz, ale jednego możemy być pewnie. Fear The Walking Dead będzie po prostu diametralnie inny od Żywych Trupów.

Wywiad z twórcą komiksu i współtwórcą wspomnianych seriali, znajdziecie tutaj.

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: