FIFA 16 – w grze pojawią się kobiece drużyny piłkarskie!

Kobiece drużyny w FIFA 16

Stało się to, co powinna się chyba stać już jakiś czasu. W najnowszej części tego popularnego symulatora piłki nożnej dodana będzie możliwość grania kobiecymi drużynami piłkarskimi. To brew pozorom błaha sprawa, ale trzeba brać pod uwagę, że według popularnego stereotypu zarówno gry wideo jak i piłka nożna są głównie domenami mężczyzn. W takim kontekście trzeba przyznać, że pojawienie się piłkarek w FIFA 16 to naprawdę ważne wydarzenie.

Zobacz też: To film czy gra? Zobaczcie nowy zwiastun do Batman: Arkham Knight

Gra będzie miała swoja premierę we wrześniu tego roku, a gracze (obu płci) będą mogli wybrać jedną z 12 kobiecych drużyn piłkarskich. Niestety, zabraknie w nich polskiej ekipy – nasze reprezentantki nigdy nie odniosły żadnego znaczące sukcesu i są raczej na peryferiach światowego futbolu kobiet. Chociaż na różnych szczeblach rozgrywek gra w kraju prawie 90 drużyn, to nie możemy się poszczycić w tej dziedzinie żadnymi trofeami. W FIFA 16 zobaczymy więc zespoły narodowe z krajów, które należą do światowej czołówki: Niemcy, Stany Zjednoczone, Francję, Szwecję, Anglię, Brazylię, Kanadę, Australię, Hiszpanię, Chiny, Włochy oraz Meksyk. Wspomniane drużyny będą mogły rywalizować tylko pomiędzy sobą, co oznacza, że w grze nie będzie opcji zagrania meczu pomiędzy kobietami, a mężczyznami.

FIFA 16 z kobiecymi drużynami (1) FIFA 16 z kobiecymi drużynami (2) FIFA 16 z kobiecymi drużynami (3)

Warto przy tym nadmienić osobom niezainteresowanym grą, że twórcy serii FIFA z EA Sports podchodzą bardzo profesjonalnie do odtwarzania wizerunku zespołów i poszczególnych sportowców w tej produkcji. Większość graczy z najlepszych światowych klubów piłkarskich jest staranie odwzorowana w grze, a wirtualni „kopacze” wyglądają bardzo do siebie podobnie. W podobnym stopniu odtworzono postacie, twarze oraz sposób poruszania się niektórych piłkarek, które pojawią się w FIFA 16. Warto zobaczyć jak wygląda to na tym filmie:

Jako fan serii jestem pozytywnie zaskoczony tą wiadomością. We wrześniu na pewno kupię nową FIFĘ i osobiście sprawdzę jak gra się kobiecymi drużynami. Ciekawe czy dodanie kobiecych zespołów zainteresuje więcej kobiet do sprawdzenia tej, czy innej gry. Oby tak!

Przy okazji to kolejny, ciekawy argument w odwiecznej walce pomiędzy fanami serii FIFA i PES. Czy Pro Evolution Soccer też pracuje nad podobną niespodzianką?

Źródło

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: