Friday the 13th: The Game – gra trafiła już na Kickstartera

Friday the 13th The Game

Piątek 13 to jeden z najbardziej rozpoznawalnych horrorów z lat 80-tych i już na stałe trafił do kanonu klasycznego kina. Osobiście nie jestem wielkim fanem slasherów, ale muszę przyznać, że sama postać Jasona Voorheesa jest dosyć „sympatyczna”. Morderca grasujący w lasach i polujący na napalonych, amerykańskich nastolatków – jak go nie lubić? Jeśli sami jesteście wielbicielami serii filmów o jego krwawych przygodach, a w dodatku lubicie gry komputerowe to mam dla was dobrą nowinę. Od wczoraj na Kickstarterze działa kampania, której celem jest zebranie pieniędzy na produkcję i wydanie gry Friday the 13th.

Zobacz też: Na co do kina? Październikowe premiery filmowe

Według zapowiedzi pomysłodawców kampanii, Friday the 13th: The Game ma być pełne przemocy, flaków i nagości – zupełnie jak filmowe pierwowzory. Rozgrywka będzie toczona w trybie multiplayer, ale w dosyć niecodzienny sposób. Gracze będą mogli się wcielić w rolę polującego na ofiary Jasona, lub siódemki biwakowiczów z obozu nad Crystale Lake. Jeśli zbiórka funduszy przekroczy wymagane minimum, twórcy dodadzą też tryb singleplayer. Będzie on oparty o scenariusze inspirowane konkretnymi wątkami z filmów o zabójcy w hokejowej masce.

Autorzy gry obiecują też stworzyć w grze klimat prosto z horrorów z lat 80-tych. Ma to być widoczne szczególnie w postaciach jakie zobaczymy w tej produkcji. Nie zabraknie więc trenujących futbol mięśniaków, nerdów w okularach  i sympatycznych dziewczyn z sąsiedztwa. Od was będzie zależało czy któraś z tych postaci przeżyje noc nad jeziorem…

Oto trailer Friday the 13th: The Game:

Będzie to pierwsza gra komputera poświęcona Jasonowi od 1989 roku. Poniżej znajdziecie zrzut ekranu z tamtej produkcji. Nowa wersja wydana będzie na pecety, Xbox One i PS4. Grafika powinna być więc nieco lepsza…

Friday the 13th

Na szczęście, kampania na Kickstarterze idzie naprawdę dobrze. W ciągu doby zebrano ponad 260 tysięcy dolarów z wymaganej kwoty 700 tysięcy. Będzie ona trwała jeszcze przez 30 kolejnych dni, tak więc zebranie funduszy wydaje się pewne. Chcecie dołożyć kilka dolarów do tego krwawego szlachetnego przedsięwzięcia? Zajrzyjcie pod ten link.

Grafika z tekstu 

 

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: