Godspeed You! Black Emperor zapowiedzieli nowy album!

Godspeedyou Black Emperor

Jeden z najważniejszych zespołów na scenie post-rockowej, Kanadyjczycy z Godspeed You! Black Emperor, zapowiedzieli wydanie nowej płyty.

Asunder, Sweet and other Distres- tak się będzie nazywał album, którego premierę zaplanowano na 31 marca. Będzie to piąty „długograj” w karierze zespołu. Godspeed You! Black Emperor, choć nie odniósł większego sukcesu komercyjnego, cieszy się dużą popularnością i swoistym kultem szczególnie wśród fanów i muzyków sceny rockowej oraz post-rockowej.

Zespoł udostępnił fragment jednego utworu, którego możecie posłuchać poniżej:

Nowa płyta Kanadyjczyków w pewien sposób może uspokoić fanów i potwierdzić, że Godspeed You! Black Emperor na dłużej wróciło do muzycznego biznesu. Przypomnijmy, że główny okres działaności zespołu przypadał na lata 1997-2002. To wtedy stało się o nich głośniej w światku muzyki rockowej. Jednak w 2002 roku Kanadyjczycy zawiesili działalność, ponieważ chcieli skupić się na własnych projektach. Zespół wznowił działalność serią koncertów w 2010 roku i płytą wydaną dwa lata później.

Jestem niezwykle ciekawy, jak będzie brzmiał nowy materiał. GY!BE nagrywa świetne płyty i mam nadzieję, że teraz nie będzie inaczej. Przekonamy się o tym już za miesiąc!

Michał Adamski

Niepoprawny pesymista, miłośnik wodnej fauny i gramatyczny nazista. Fanatyk filmów Sergio Leone, spaghetti westernów i ogólnie pojętego kina exploitation. Lubi nowe technologie, tenis, football amerykański oraz uwielbia poświęcać wolny czas na gry komputerowe, a w szczególności te, które już przekroczyły wiek pełnoletności.

Zobacz również: