Google: od dziś zobaczymy lepsze wyniki wyszukiwania w smartfonach

zmiany w algorytmie google

Właśnie dziś Google wprowadza kolejną, niezwykle ważną zmianę do swoich algorytmów wyszukiwania. Tym razem dotyczy ona stron mobilnych, które przeglądamy za pomocą smartfonów lub tabletów. Wprowadzana dziś w życie poprawka sprawi, że w wynikach wyszukiwania Google lepiej widoczne będą te strony, które są lepiej dostosowane do przeglądania za pośrednictwem urządzeń mobilnych.

Zobacz też: Google pozwoli ci teraz pobrać historię twojego wyszukiwania. Jak to zrobić?

O ile zmiana ta przyniesie wiele korzyści dla użytkowników, o tyle właściciele stron internetowych są raczej zmartwieni. Dzisiejsza data została nawet nazwana przez wielu „mobilegeddonem„, co pokazuje jak wiele osób i firm się jej boi. Dlaczego? Chodzi o to, że wiele stron internetowych różnego typu – sklepów, blogów, portali informacyjnych itd., może stracić znaczną część ruchu. Oczywiście tylko wtedy jeśli dana strona nie została przystosowana do wyświetlania na urządzeniach mobilnych.

strona mobilna culturegeeks

Jak powinna wyglądać dobra strona mobilna według Google? Wielkość prezentowanej na niej treści musi być dostosowana do wielu różnych rozmiarów ekranów, linki znajdujące się w treści muszą być łatwe do kliknięcia, a obrazy czytelne. To oczywiście nie wszystko, a firma z Mountain View przygotowała kilka narzędzi, które sprawdzą czy wasza strona internetowa zgodna z jest najnowszymi wytycznymi wyszukiwarki. Możecie odnaleźć je tutaj.

 

 

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: