Google przybliża street art w cyfrowej wersji

google street art

Art Project to jeden z tych projektów Google, z których firma ta może być naprawdę dumna. Przybliżanie za darmo milionom ludzi sztuki i kultury nie może pozostać bez gratulacji. Każdy, kto jest zainteresowany sztukami wizualnymi powinien odwiedzić tę stronę. Szczególnie miłośnicy street artu, bo Google właśnie sprawiło im niemałą niespodziankę.

Na oficjalnym blogu Google pochwaliło się wczoraj, że jego kolekcja wysokiej rozdzieloczości zdjęć różnych przejawów street artu z całego świata właśnie się powiększyła niemal dwukrotnie i wynosi teraz 10 tysięcy obrazów. To przeogromna baza, którą można podziwiać na osobnej podstronie Google Street Art.

Znajdziecie tutaj olbrzymią kolekcję, którą możecie przeglądać według autorów, technik, miejsc, wydarzeń czy osób. Wszystkie zdjęcia aż cieszą oko. Nie zabrakło również street artu z Polski. Kolekcja liczy około 160 zdjęć i przedstawia uliczną sztukę z kilku polskich miast. Oczywiście, to nie wszystko, co można powiedzieć w kwestii polskiego street artu, ale bez wątpienia warto przejrzeć tę kolekcję.

street art polska

Jeżeli więc tworzycie street art, fotografujecie go lub po prostu jest miły dla waszego oka, koniecznie odwiedźcie stronę Google Street Art, bo naprawdę warto!

 

Kamil Mizera

Dziennikarz technologiczny, blogger, felietonista. Od 2010 roku zawodowo pisze o technologiach, aplikacjach i Internecie. Co więcej, lubi to robić. O tempora, o mores!

Zobacz również: