Google uruchamia serwis Wybory Prezydenckie 2015

wybory prezydenckie 2015

Już w najbliższą niedzielę odbędą się w Polsce wybory prezydenckie. W tym roku nie brakuje nam kandydatów walczących o najwyższy urząd w naszym kraju. Wybory są wszędzie: w radiu, telewizji, internecie, na wiecach i spotkaniach. Jeżeli jednak jeszcze wam mało, to Google właśnie uruchomiło specjalną stronę, która ma wam pomóc w dokonaniu wyboru 10 maja.

Na oficjalnym blogu Google ogłosiło uruchomienie strony Wybory prezydenckie 2015. W serwisie znajdziecie sylwetki wszystkich kandydatów biorących udział w wyścigu o to stanowisko. Oprócz informacji o uczestnikach strona agreguje informacje wyborcze z różnych serwisów i portali, w tym z  300POLITYKA, Dziennik.pl, Gazeta.pl, naTemat.pl czy z Wirtualnej Polski. Na stronie znajdziecie także wideo z poszczególnymi kandydatami.

kandydat

Serwis, choć nie jest szczególnie rozbudowany, oferuje sporą dozę informacji. Po kliknięciu na wybranego kandydata znajdziecie informacje o nim pochodzące z różnych serwisów w tym MamPrawoWiedziec.pl, jak również odnośniki do Twittera, Facebooka, YouTube’a czy oficjalnej strony internetowej.

To nie pierwsza akcja, w której Google angażuje się w wybory prezydenckie w Polsce. Przez ostatnie tygodnie można było uczestniczyć w szeregu Hangoutów z kandydatami i zadawać im pytania.

Jeżeli więc wybieracie się na wybory, to ten nowy serwis od Google może rzeczywiście pomóc wam w zapoznaniu się z sylwetkami wszystkich kandydatów i to w jednym miejscu. Mi się ta inicjatywa Google bardzo podoba.

Kamil Mizera

Dziennikarz technologiczny, blogger, felietonista. Od 2010 roku zawodowo pisze o technologiach, aplikacjach i Internecie. Co więcej, lubi to robić. O tempora, o mores!

Zobacz również: