Gra o Tron o smaku curry? Powstanie indyjska wersja popularnego serialu

Gra o Tron

Już wkrótce HBO zacznie wyświetlać piąty sezon Gry o Tron. Tymczasem daleko w Południowej Azji wkrótce zaczną się zdjęcia do produkcji indyjskiej wersji tego popularnego serialu opartego na podstawie książek George’a R.R. Martina. I nie będzie to raczej tania podróbka, bo jak się okazuje Sony Entertainment sprzedało prawa umożliwiające stworzenie serialu jednej z indyjskich telewizji. Zapowiada się na poważną produkcję, ujawniono nawet nazwiska aktorów, którzy będą w niej grać.

Zobacz też: Serial Gra o Tron zdradzi szybciej zakończenie sagi niż książka

Indyjska wersja Gry o Tron ma skupiać się na postaci  Daenerys Targaryen, a akcja serialu ma toczyć się w 1857 roku. To stawia pod znakiem zapytania wierność serialu względem książki. Chociaż trudno to sobie wyobrazić, hinduska produkcja może wcale nie być w klimatach fantasy. To jednak nie jedyne odstępstwo od oryginału, bo seria nazywać się będzie Rani Mahal. Nie jest to bynajmniej dokładne tłumaczenie „gry o tron”, a nazwa jednego z królewskich pałaców w mieści Jhansi. Trzeba przyznać, że wszystko to brzmi naprawdę intrygująco i tajemniczo.

Co ciekawe, do sieci wyciekły też nazwiska odtwórców głównych ról Rani Mahal. Daenerys Targaryen zagra niejaka Sakshi Tanwar:

Sakshi Tanwar -indyjska Daenerys Targaryen

W Jona „You know nothing” Snowa wcieli się Parth Samthaan:

Parth Samthaan - indyjski Jon Snow

Diaboliczną Cersei Lannister odegra zaś Anita Hassanandani:

Anita Hassanandani jako Cersei Lannister

Niestety, ze wstydem przyznaję, że nie mam bladego pojęcia o tych aktorach i ich umiejętnościach. Mogę jedynie przypuszczać, że są znaczącymi postaciami w Indiach skoro wyznaczono ich do odgrywania tak ważnych ról w takiej produkcji. Na pewno postaram się zweryfikować ich możliwości jak tylko indyjska Gra o Tron zostanie ukończona. Mam tylko nadzieję, że nie będzie tam zbyt dużo tańca, to byłoby niestosowne…

Źródło

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: