Graj i wspomagaj fundacje charytatywne – zobacz na czym polega projekt #GryCharytatywne

GryCharytatywne

Na portalu Wykop natrafiłem wczoraj na świetna inicjatywę. Na razie wygląda na to, że jest jeszcze we wczesnej fazie rozwoju, ale wydaje mi się obiecującym pomysłem, więc warto przedstawić ją także wam. Nazywa się #GryCharytatywne, a jej celem jest powstanie aplikacji z prostymi grami, w której wyświetlane będą reklamy. Dochód z nich uzyskany nie będzie jednak trafiał do twórców aplikacji, a do wybranych przez graczy fundacji charytatywnych. Jeśli podoba się wam ten pomysł, zapoznajcie się z jego szczegółami!

Zobacz też: Eternify – trolluj Spotify, wspomóż ulubionych muzyków

Za projektem stoi trzech śmiałków, którzy stworzyli już stronę informującą internautów o przedsięwzięciu. Na razie zajmują się informowaniem o swoim projekcie i szukaniem ewentualnych partnerów. Najpierw muszą zdobyć środki finansowe na stworzenie aplikacji. Kolejnym krokiem ma być nawiązanie współpracy z fundacjami, które chciałyby wziąć udział w tego typu finansowaniu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, na co liczę, pewnie w niedługim czasie wydana zostanie aplikacja na smartfony, a w planach jest też wersja internetowa oraz wtyczka do przeglądarki. Według zapowiedzi twórców, otwarta beta aplikacji powinna ruszyć do końca tego roku. Jak miałby wyglądać cały proces?

Gry charytatywne - jak działają

Użytkownik mógłby pobrać aplikację na swój telefon lub tablet, a następnie wybrać jedną z fundacji, którą chce wspierać. Gry mają być zróżnicowane, ale stosunkowo proste i oparte na znanych już pomysłach. Na pewno skróci to czas prac nad ich tworzeniem. W czasie korzystania z aplikacji, reklamodawcy wyświetlać będą proste, czytelne reklamy, a użytkownik ma mieć wgląd w informacje na temat tego, ile pieniędzy „zebrał” dla konkretnego podmiotu. Genialne, prawda?

Oczywiście, by pomysł mógł wypalić potrzeba sporo czasu, oraz wielu chętnych, zarówno ze strony reklamodawców jak i fundacji charytatywnych. Konieczne jest też zdobycie funduszy na samo stworzenie aplikacji #GryCharytatywne, czym zajmie się trójka pomysłodawców całej akcji. Zamierzają je zdobyć poprzez konkursy, granty lub od sponsorów. By mogło sie im udać, całą akcję trzeba jak najlepiej rozreklamować. Też możecie pomóc – polubcie ich profil na Facebooku, odwiedźcie stronę internetową i zapiszcie się do newslettera. Z pewnością będą potrzebowali beta testerów do swojej aplikacji, więc każda pomoc się przyda!

 

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również:

  • http://grycharytatywne.pl Marcin #GryCharytatywne

    Małe sprostowanie: Tylko jeden z nas jest userem wykopu. A poza tym dzięki za artykuł. Obecnie domykamy makiety i funkcjonalności – gromadzimy kompletną dokumentację niezbędną do wyceny programistycznej. Plan jest taki, że do końca roku ma już chulać otwarta beta :)