Grali dużo i szybko – zebrali ponad milion dolarów! Za nami Summer Games Done Quick 2015

summer_games_done_quick

Od 26 lipca do do 1 serpnia trwał letni maraton speedrunów, czyli Summer Games Done Quick. W trakcie tych siedmiu dni ciągłego grania udało się zebrać rekordową kwotę z donacji widzów – ponad 1.2 mln dolarów!

Games Done Quick to cykliczna impreza odbywająca się w lecie (z przedrostkiem Summer) i w zimie (z przedrostkiem Awesome), w której zgłoszeni gracze próbują przejść wybrane gry jak najszybciej. Wszystko dzieje się na żywo, z udziałem publiczności i innych graczy, oraz jest transimtowane w Internecie. Ideą imprezy jest zbiórka pieniędzy na wcześniej określony cel charytatywny. Poszczególnie gracze zmagają się ze speedrunami gier, a tymczasem ludzie obserwujący ich poczynania wpłacają pieniądze, aby wesprzeć akcję, którą w tym roky była organizacja Lekarzy bez Granic. Pierwsza tego typu impreza odbyła się w 2010 roku. W trakcie jej trwania udało się zebrać 10 tysięcy dolarów. Właśnie zakończona dwa dni temu edycja pobiła rekord w zbiórce pieniędzy wpłacanych przez widzów wydarzenia, gdyż udało się zebrać ponad 1 milion 200 tysięcy dolarów. Niesamowity wynik!

Jeśli doczytaliście do tego miejsca i ciągle zastanawiacie się, czym są speedruny, to zapraszam do przeczytania specjalnie poświęconemu temu zjawiskowi tekstu, który jakiś czas temu opublikowaliśmy w naszym serwisie – Granie ekstremalne, czyli słów kilka o speedrunach.

Wszystkie speedruny, z którymi mierzono się w zakończonej właśnie edycji imprezy, można zobaczyć na oficjalnym kanale Games Done Quick. Czy można trafić jakieś ciekawsze kąski? Od siebie polecam speedrun Unreala w wykonaniu jak zawsze niesamowitego CubeFace’a, Moda do Dooma Scythe, Super Noah’s Arh 3d czy Super Mario 64. W czasie imprezy zagrano 160 speedrunów, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Oto jedna rzecz na zachęte:

Michał Adamski

Niepoprawny pesymista, miłośnik wodnej fauny i gramatyczny nazista. Fanatyk filmów Sergio Leone, spaghetti westernów i ogólnie pojętego kina exploitation. Lubi nowe technologie, tenis, football amerykański oraz uwielbia poświęcać wolny czas na gry komputerowe, a w szczególności te, które już przekroczyły wiek pełnoletności.

Zobacz również: