Gwiezdne Wojny w końcu legalnie w sieci, ale…

star wars

10 kwietnia do wielu popularnych serwisów VOD (czyli wideo na żądanie) trafią wszystkie części epickiej sagi Gwiezdnych Wojen. Oczywiście, ich kupno będzie trochę kosztowało, a ceny są dosyć wysokie nawet jak na zachodnie rynki. Co nie zmienia faktu, że jeśli będziecie mieli kaprys by obejrzeć którą z części Star Wars będziecie mogli to zrobić za pomocą Google Play, iTunes czy sklepu z multimediami na konsolach Xbox i Playstation. A to wszystko jedynie 38 lat po premierze pierwszego filmu z serii – Gwiezdne wojny: część IV – Nowa nadzieja

 

Filmy kupić będzie można zarówno pojedynczo, jak i w całym pakiecie. Za 6 filmów w sklepie Google Play zapłacić trzeba będzie – uwaga – równowartość 89 dolarów czyli ponad 300 złotych. Osobiście jestem tym nieco rozczarowany, bo kolekcję 6 płyt DVD z filmami można nabyć znacznie taniej. Cyfrowa kolekcja Star Wars Digital Movie Collection ma jednak przewagę nad wersjami na nośnikach fizycznych. Będzie będzie zawierała materiały z dodatkowymi scenami i jakością obrazu HD.

Star Wars Digital Movie Collection

Wydaje mi się Disney, mający przecież prawa do całej serii, mógł to lepiej rozegrać. Cyfrową kolekcję można by było sprzedawać znacznie taniej. Wiele osób wciąż woli mieć płyty z ulubionymi filmami na półce, a nie w wirtualnym sklepie…

Źródło

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również:

 • Dawid

  Czyli będzie lepsza jakość niż wersja na BD?

  • Paweł Kański

   Hej, trudno mi odpowiedzieć na to pytanie, bo film wydany na BD może mieć różną jakość. Obstawiam, że HD Digital będzie wykorzystywał format i technologię zbliżoną do jakości filmów wydawanych jako HDTV, HD DVD, Blu-ray. Trzeba będzie sprawdzić 10 kwietnia :) Pozdrawiam!

   • http://www.okiemfana.pl Dawid

    No to wybór między wersją cyfrową a całym pakietem na BD wydaje się być oczywisty. Chociaż fani którzy mają już nośniki zapewne i tak kupią wersję VOD dla paru sekund dodatków;)

    • Paweł Kański

     Cóż, fani w USA na pewno szturmem ruszą do swoich VOD – po pierwsze mają szeroki dostęp, po drugie cena nie jest aż tak wygórowana (IMO mogło by być taniej… ;) a po trzecie prawdziwe Star-Wars-Geeki na pewno takiej okazji nie odpuszczą :)