Han Solo doczeka się własnego filmu!

Han Solo dostanie własny film

Han Solo, awanturnik, przemytnik i pilot Sokoła Millenium będzie miał własny film! Decyzja została podjęta, projekt ma już reżyserów, znana jest nawet data premiery. Obraz będzie spin-offem filmów Star Wars głównego nurtu i opowiadać będzie o tym jak młody Han został przemytnikiem i etatowym łajdakiem.

Zobacz też: Ósma część Gwiezdnych Wojen w 2017 roku i nowe informacje na temat planowanego spin-offu

Za reżyserię filmu odpowiadać będzie duet Phil Lord oraz Chris Miller, którzy w przeszłości zrobili takie obrazy jak Lego Movie czy 21 Jump Street. Na szczęście, film o Hanie Solo nie będzie w jakikolwiek sposób związany z klockami Lego… Nad scenariuszem pracować będzie także duet, a konkretnie mówiąc syn i ojciec – Lawrence Kasdan oraz jego latorośl Jon Kasdan. Pierwszy z nich nie jest nowicjuszem, a nawet wręcz przeciwnie. Kasdan doskonale zna świat Gwiezdnych Wojen bo stworzył scenariusze do takich tytułów jak Imperium Kontratakuje, Powrót Jedi, Przebudzenie Mocy (najnowszy epizod Gwiezdnych Wojen, który premierę będzie miał w grudniu tego roku) czy Poszukiwacze zaginionej Arki. Można więc śmiało powiedzieć, że wszystko zostało w rodzinie.

Oprócz wspomnianych nazwisko i daty premiery, która ma się odbyć 25 maja 2018 roku nie znamy żadnych innych szczegółów. Oczywiście, najbardziej palącą kwestią jest to, kto zagra młodego Hana Solo. Bo przecież nie Harrison Ford, chociaż niewykluczone, że pojawi się on w filmie w jakiejś roli. W młodości postać Hana napotykała wiele naprawdę ciekawych osobników, więc z niecierpliwością czekam na pierwsze informacje dotyczące obsady. Wśród ważnych dla niego postaci jest np. Garris Shrike, kapitan niewolniczego statku na którym nasz bohater spędził wczesną młodość oraz Dewlanna, samica Wookiee, która opiekowała się przyszłym pilotem Sokoła Milenium.

Sam bardzo się ciesze, że pomysł filmu poświęconego tylko tej konkretnej postaci w końcu będzie miał szansę zostać zrealizowany. W ogóle, świat Star Wars pełen jest bohaterów, którzy skrywają za sobą niesamowite historie i z chęcią obejrzałbym filmy na nich skupione. Wystarczy wspomnieć samego Chewbaccę, Jabbę czy znienawidzonego przez wielu (nie przeze mnie!) Jar Jar Binksa…

Źródło

Zdjęcie

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: