Historyczne zdjęcia odtworzone w postaci miniatur

foto header

W dziejach ludzkości było wiele historycznych momentów, które zmieniały bieg rozwoju naszej cywilizacji. O wielu z nich wiemy tylko z podań lub badań naukowych, lecz od czasu wynalezienia aparatu fotograficznego ludzie zaczęli uwieczniać te momenty za pomocą fotografii. Istnieje wiele zdjęć, które ukazują przełomowe momenty naszej historii. Dwójka szwajcarskich fotografów postanowiła jednak pójść krok dalej i odtworzyć te zdjęcia w postaci miniatur.

Jojakim Cortis i Adrian Sonderegger stworzyli projekt, w ramach którego odtwarzają historyczne momenty, zastygłe na dawnych fotografiach, i przedstawiają je w postaci dioram. Na warsztat wzięli takie historyczne wydarzenia, jak detonację bomby atomowej, atak na WTC, wydarzenia na Tiananmen czy rzekome zdjęcie potwora z Loch Ness pod tytułem Nessie wykonane w 1934 roku. Efekt ich pracy jest naprawdę spektakularny. Zobaczcie galerię ich niektórych prac:

 

Źródło

Kamil Mizera

Dziennikarz technologiczny, blogger, felietonista. Od 2010 roku zawodowo pisze o technologiach, aplikacjach i Internecie. Co więcej, lubi to robić. O tempora, o mores!

Zobacz również: