HTC będzie chciał przyciągnąć użytkowników iOS-a nowym smartwatchem

htc

 

HTC, jeden z największych producentów smartfonów na świecie, szykuje się do premiery swojego nowego urządzenia w pierwszym kwartale tego roku. Co zaskakujące, nie będzie ono przywiązane do systemu Android.

Jak donoszą plotki, firma HTC chce wypuścić na rynek urządzenie typu wearable (prawdopodobnie smartwatch lub urządzenie przeznaczone do monitorowania naszej aktywności fizycznej). Do tej pory opierali oni swoje smartfony na systemach Android, jednak tym razem będzie zupełnie inaczej.

HTC na swoje urządzenie przygotowuje oddzielny system, który póki co znamy pod nazwą RTOS. Jest to równoznaczne z porzuceniem wsparcia dla Android Wear. Jednak system HTC ma być „multisystemowy” i ma współpracować zarówno ze smartfonami opartymi na Androidzie, jak i iOS-ie.

Z informacji, które wyciekły, możemy także się dowiedzieć, że nowe urządzenie HTC będzie oparte na chipsecie ST Micro STM32L151, będzie wspierać bluetooth i system GPS, bateria ma mieć żywotność ponad 3 dni i co najciekawsze, do wszystkiego ma być dołączony „foot pad”, który ma lepiej liczyć nasze kroki (czyżby rodzaj jakiejś wkładki do butów?).

Decyzja o wprowadzeniu przez HTC własnego systemu kompatybilnego z dwoma największymi graczami na rynku jest naprawdę zaskakująca. Ciężko mi uwierzyć w to, że użytkownicy iOS-a będą zaopatrywać się w produkt od HTC, skoro wielkimi krokami zbliża się premiera Apple Watcha. Przed HTC stoi także ciężkie zadanie zaopatrywania swojego urządzenia w kompatybilne aplikacje, skoro już teraz Google zachęca użytkowników specjalnymi aplikacjami na swój Android Wear.

Czas pokaże, czy na rynku jest miejsce na kolejne „rozdrobnienie” względem systemów operacyjnych smartwatchów.

Michał Adamski

Niepoprawny pesymista, miłośnik wodnej fauny i gramatyczny nazista. Fanatyk filmów Sergio Leone, spaghetti westernów i ogólnie pojętego kina exploitation. Lubi nowe technologie, tenis, football amerykański oraz uwielbia poświęcać wolny czas na gry komputerowe, a w szczególności te, które już przekroczyły wiek pełnoletności.

Zobacz również: