Ile pieniędzy musiałby wydać Bruce Wayne, by stać się Batmanem?

Koszt bycia Batmanem

Batman, jak pewnie wiecie, jest jednym z tych superbohaterów, którzy nie posiadają specjalnych czy nadprzyrodzonych mocy. Nie pochodzi z innej planety, nie jest mutantem ani ofiarą pogryzienia przez napromieniowanego pająka. Na szczęście, Bruce Wayne (czyli osoba, która przebiera się w komiksach i filmach w strój Batmana), ma coś ważniejszego: zyliony dolarów na koncie. Zastanawialiście się kiedyś, ile kosztuje np. batmobil lub strój człowieka-nietoperza? Nawet jeśli nie, to i tak znalazł się ktoś kto was wyręczył i pokusił się na odpowiedź na to pytanie. Jeśli założymy, że dolary w uniwersum Batmana mają tą samą wartość co rzeczywista waluta, to koszt zostania superbohaterem wynosiłby około 682 milionów dolarów. Skąd akurat ta liczba?

Zobacz też: Retro wirusy – co straszyło użytkowników komputerów w latach 90-tych?

Te kwotę podaję za amerykańskim serwisem moneysupermarket.com, który sporządził stosowne obliczenia i wydał je w postaci ciekawej infografiki. Specjaliści z tego portalu zajmującego się domowymi finansami wzięli pod uwagę koszty stworzenia (lub kupienia) większości urządzeń z których Batman korzysta. Uwzględnili też cenę posiadłości Bruce’a Wayne’a, kursy oraz studia, a nawet wynagrodzenie dla wiernego lokaja i przyjaciela naszego bohatera – Alfreda. Batmobil został wyceniony na 18 milionów dolarów, koszty treningu na 1,5 miliona, a strój na 1 milion 480 tysięcy dolarów. Oto cała infografika:

Batman - koszt zostania batmanem

Trzeba przyznać, że koszty są naprawdę spore, ale trudno spodziewać się innego wyniku. Większość z tych urządzeń musiałaby zostać stworzona specjalnie na zamówienie. Jak widać, kupno odpowiedniej posiadłości pochłonęłoby większość budżetu, ale to też mnie nie dziwi. W końcu ilu agentów nieruchomości ma w swojej ofercie neogotycki pałac ze znajdującymi się pod nim jaskiniami wypełnionymi nietoperzami?

Wiadomo, że całe te wyliczenia należy traktować z dużym przymrużeniem oka. Daje to jednak pewne pojęcie, jak bogatym i wpływowym człowiek byłby prawdziwy właściciel Wayne Enterprises. Według magazynu Forbes, jego majątek szacowany jest na „jedyne” 7 miliardów dolarów. Mimo wszystko, nawet w komiksie i filmach daleko mu do np. takiego Billa Gates’a. Współzałożyciel Microsoftu w szczytowym okresie swojej firmy (1999) miał majątek warty 100 miliardów dolarów. Gdyby chciał, mógłby zostać Batmanem kilkadziesiąt razy…

Źródło

Infografika

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: