Inspektor Gadżet powraca!

Inspektor Gadżet na Netflix

Amerykański serwis Netflix pokazał pierwszy trailer nowej wersji serialu Inspektor Gadżet. Zupełnie nowa seria przygód „detektywa-cyborga” (cytat za polską Wikipedią) ruszy już w ten piątek, a teraz można obejrzeć jego krótka filmową zapowiedź.

Jak widać serial będzie tworzony w technice CGI. Na Netflixie będzie można obejrzeć sezon składający się z 26 odcinków, w których wystąpią znani nam od kilkunastu lat bohaterowie: siostrzenica Inspektora Penny oraz ich ciapowaty pies Łepek. Wrogiem numer jeden będzie oczywiście Doktor Klauf.

Klasyczny Inspektor Gadżet to koprodukcja amerykański-kanadyjsko-francuska, a serial powstawał w latach 1983-1986. Do Polski dotarł w 1991 roku i był początkowo wyświetlany w … regionalnej telewizji Katowice. Serial na pewno miał wielu wielbicieli wśród całego pokolenia dzisiejszych geeków i (nomen omen) gadżeciarzy. Teraz dzięki Netflixowi pojawi się dobra okazja by go sobie nieco odświeżyć, a co poniektórzy będą mogli Inspektora pokazać już swoim własnym dzieciom. Ech, naprawdę jesteśmy już tacy starzy?

Źródło

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: