Instagram wydaje nową aplikację: Layout

layout logo

Instagram to jedna z najpopularniejszych aplikacji do robienia i dzielenia się zdjęciami. Obecnie ma blisko 300 milionów użytkowników i stała się już właściwie kultowym produktem cyfrowej pop-kultury. Jej twórcy jednak nie zwalniają tempa, nie osiadają na laurach i co rusz wydają nowe aplikacje, by przyciągnąć jeszcze więcej użytkowników. Wczoraj Instagram wydał nowy program – Layout.

Jeżeli lubicie robić kolaże swoich zdjęć, to ta aplikacja jest właśnie dla was. Instagram spostrzegł, że co piąty aktywny użytkownik serwisu zamieszcza swoje zdjęcia właśnie w takiej formie i postanowił dać im specjalne narzędzie. Layout to prosta w nawigacji i szybka aplikacja do tworzenia bardzo prostych kolaży, którymi można podzielić się w social media.

layout

Jej działanie jest niezwykle intuicyjne. Na początku wybieramy zdjęcia, z których chcemy utworzyć kolaż. Następnie aplikacja pozwala wybrać preferowany układ tychże w ramach jednego kolażu. W jego edytorze możemy swobodnie zamieniać zdjęcia, zwiększać lub zmniejszać niektóre z nich, wybierać ich fragmenty, tworzyć lustrzane odbicia i zmieniać ich układ. Dodatkowo Layout ma specjalny filtr, który wybiera tylko te zdjęcia, na których algorytm rozpoznaje twarze. Zakończonym dziełem można podzielić się za pomocą Instagrama, Facebooka lub innych aplikacji trzecich.

Layout to kolejna aplikacja, po Hyperlapse do tworzenia krótkich filmików w pętli, którą stworzył Instagram. Firma chce dostarczyć swoim użytkownikom jak najwięcej narzędzi, za pomocą których mogą obrabiać swoje zdjęcia i filmy, i umieszczać je na serwisie. Choć aplikacji do kolażu nie brakuje, to Layout urzekł mnie prostotą oraz szybkością działania. Może za jego pomocą nie stworzymy super rozbudowanych kolaży, ale czy takie nam są potrzebne do prostego podzielenia się nimi na Instagramie?

 

Kamil Mizera

Dziennikarz technologiczny, blogger, felietonista. Od 2010 roku zawodowo pisze o technologiach, aplikacjach i Internecie. Co więcej, lubi to robić. O tempora, o mores!

Zobacz również: