Jackie Chan i Adrien Brody na jedwabnym szlaku w epickim Dragon Blade – zobacz trailer

Dragon Blade

Chińskim twórcom filmowym nie można odmówić jednego – wiedzą jak stworzyć dobre, monumentalne kino. Parafrazując klasyka można śmiało powiedzieć, że „mają rozmach skurczybyki”. Teza ta doskonale sprawdza się też w przypadku kolejnego, chińskiego hitu ekspertowego – Dragon Blade. To kolejna epicka opowieść z niesamowitym rozmachem, w której na dodatek występują dobrze znani, amerykańscy aktorzy. Zobaczcie trailer!

Zobacz też: Drugi sezon True Detective – opłacało się czekać!

Dragon Blade opowiada o walce o wpływy na historycznym jedwabnym szlaku. W filmie zobaczymy Jackie Chana jako chińskiego przywódcę wojskowego Huo An, Adriena Brodego jako Tyberiusza oraz Johna Cusacka jako niejakiego Lucjusza. Ciężko jest mi powiedzieć czy aktorzy wcielają się w tym filmie w postacie historyczne, bo według Wikipedii każda z nich żyła w innych czasach. Jeśli jednak nie jesteście specjalnie zainteresowani tłem historycznym, to wystarczy wspomnieć, że akcja Dragon Blade dzieje się w czasach świetności Cesarstwa Rzymskiego. Sam film prawdopodobnie składa się głównie z epickich scen bitewnych, co mi osobiście wystarczy na zachętę.

Nie oszukujmy się – film ten nie jest prawdopodobnie wierny ani historii, ani faktom, ale na pewno ogląda się go dobrze, szczególnie z miską popcornu na kolanach. Od lutowej premiery w Chinach zarobił dla twórców prawie 120 milionów dolarów, a produkcja kosztowała połowę tej kwoty. Amerykańska premiera wypada 4 września, jednak trudno powiedzieć czy obraz kiedykolwiek trafi do Europy.

 

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: