Jest pierwszy trailer do Supergirl. Płakałem, jak oglądałem

supergirl

Tydzień temu we wpisie Będzie serial o Supergirl. Czy jest ktoś w stanie to powstrzymać? pisałem o nowym serialu, w którym przyjdzie nam śledzić losy kolejnej superbohaterki. Nie minął nawet tydzień, a już na sieci pojawił się zwiastun tego, bez wątpienia ciekawego dzieła. Jak na razie moje obawy się potwierdzają.

Zobacz też: Pierwszy pełny trailer Crimson Peak – nowego filmu Guillermo del Toro!

CBS postanowiło uraczyć nas dość przydługim, po trwającym ponad 6 minut, trailerem nowego serialu o Supergirl. Po jego obejrzeniu nie do końca byłem pewien, co zobaczyłem. Czy to jest jakimś pastisz, wybór najgorszych scen i wątków fabularnych, czy po prostu ktoś przy montażu zasnął i stworzył to dzieło? Zresztą, zobaczcie sami:

Generalnie CBS uraczyło nas streszczeniem premierowego odcinka, w którym ujawnia właściwie wszystko. I oto mamy skrzyżowanie Brzyduli z Supermanem, a więc udającą normalną osobę i mocno nieporadną bohaterkę, która postanawia ukryć swoje moce i wieść standardowe życie. Jednak pod wpływem niebezpieczeństwa, jakie spada na jej siostrę, porzuca strefę komfortu, na dzień dobry dzieli się informacją o tym ze swoim znajomym, który ewidentnie jest we friendzone, przywdziewa pelerynę i rusza zwalczać przestępców. Jakże oryginalnie.

Cóż, nigdy nie byłem wielkim fanem Supermana. Jak normalnie jestem w stanie wczuć się w konwencję danej historii i przyjąć ją ze wszystkimi wadami, niespójnościami, i tym podobnymi, to jednak sama postać latającego kosmity mnie nie kręci. Teraz pojawia się jego kosmiczna siostrzyczka, która w przykusej spódniczce, długich buciorach oraz pelerynce będzie robić to samo, co jej krewniak. A swoją drogą, tak trudno jest wykorzystać oprogramowanie do rozpoznawania twarzy, by namierzyć naszą superbohaterkę? Czyżby znaczek S miał moc przezwyciężania technologii?

Jak na razie Supergirl jawi mi się jako serial skierowany raczej do młodszego odbiorcy. Mam nadzieję, że się mylę. Tak czy owak, jeżeli chcecie zobaczyć pierwszy odcinek Supergirl, nie musicie czekać do premiery, wszystko jest w zwiastunie.

Kamil Mizera

Dziennikarz technologiczny, blogger, felietonista. Od 2010 roku zawodowo pisze o technologiach, aplikacjach i Internecie. Co więcej, lubi to robić. O tempora, o mores!

Zobacz również:

  • Grzegorz Wczesny

    Wow… brak mi słów. Aż muszę to oglądnąć. Tak dla śmiechu.