Jest trailer do Amy – dokumentu o Amy Winehouse

amy dokument, amy winehouse

W sieci właśnie pojawił się trailer do filmu dokumentalnego Amy, który opowiada historię życia Amy Winehouse.

Kariera brytyjskiej piosenkarki to był prawdziwy rollercoaster. Zaczęło się spokojnie od ciepło przyjętego albumy Frank w 2003 roku. Jednak prawdziwa bomba wybuchła w 2006, gdy na półkach sklepowych pojawił się drugi i ostatni longplay artystki – Back to Black. Publiczność, krytycy i branża muzyczna byli zachwyceni głosem Amy Winehouse. Wraz z osiągniętym sukcesem, życiem piosenkarki zaczęły interesować się media. Często gościła w serwisach plotkarskich początkowo za sprawą swojego specyficznego image’u, a później przede wszystkim z powodu narastających problemów z narkotykami i alkoholem, które w pewnym momencie spowodowały odwołanie trasy koncertowej a ostatecznie doprowadziły do śmiercy piosenkarki.

W tym roku minie czwarta rocznica śmierci artystki. Dokument Amy ma trafić do brytyjskich kin 3 lipca. Jego reżyserem jest Asif Kapaida, który w przeszłości stworzył film dokumentalny Senna o tragicznie zmarłym brazylijskim kierowcy formuły 1. Film ma być opowieścią o życiu piosenkarki, a na dokument złożyły się materiały wideo zdobyte przez reżysera, które ukazywały Amy Winehouse  w różnych etapach jej życia. Trailer filmu możecie zobaczyć poniżej.

Przyznam, że z chęcią obejrzę ten film, tym bardziej, że nie jest to fabularyzowana opowieść o życiu artystki. Jak widać po trailerze, Asif Kapaida dotarł do naprawdę ciekawych, prywatnych i wyjątkowych materiałów na temat piosenkarki. Kto wie, może tym filmem uda mu się zbudować inny wizerunek tej kontrowersyjnej postaci.

Michał Adamski

Niepoprawny pesymista, miłośnik wodnej fauny i gramatyczny nazista. Fanatyk filmów Sergio Leone, spaghetti westernów i ogólnie pojętego kina exploitation. Lubi nowe technologie, tenis, football amerykański oraz uwielbia poświęcać wolny czas na gry komputerowe, a w szczególności te, które już przekroczyły wiek pełnoletności.

Zobacz również: