Jest trailer do Hateful Eight, nowego filmu Quentina Tarantino!

Hateful Eight_Quentin Tarantino

Jest, jeszcze świeży! Właśnie w sieci pojawił się trailer najnowszego filmu Quentina Tarantino – Hateful Eight!

W końcu się doczekaliśmy, dzisiaj w sieci swoją premierę (w końcu) miał trailer do nadchodzącego filmu Quentina Tarantino. Hateful Eight, bo taki będzie on nosił tytuł, ponownie przeniesie nas w wizję westernu według tego jedynego w swoim rodzaju reżysera. Co możemy wywnioskować z samego zwiastuna? Najpierw go obejrzyjmy, oto on:

Choć sam trailer nie jest szczególnie zaskakujący i odkrywczy, to trzeba przyznać, że od samego początku widać w tym ręke Quentina Tarantino. Nie tylko spotykamy charakterystycznych dla niego aktorów (Samuel L. Jackson, Tim Roth, Michael Madsen), ale też rozpoznać można jego specyficzny sposób filmowania oraz charakterystyczne „onelinerowe” dialogi. Jak widać Tarantino ponownie postanawia „grać” z gatunkiem westernu, osadzając całą akcję w śnieżnych krajobrazach (czyżby ukłon w stronę takich spaghetti westernów jak The Great Silence czy Cut-Throat Nine?). Przyznam, że jestem ciekaw, jak Tarantino poradzi sobie z poprowadzeniem aż tak dużej liczby bohaterów. Wykreować osiem postaci z krwi i kości i zainteresować nimi widzów to nie lada wyzwanie. Liczę także, co dość oczywiste w przypadku Tarantino, na ogromną liczbę nawiązań do kina exploitation i spaghetti westernów.

Co z tego wyjdzie i czy Hateful Eight okaże się kolejnym przebojem spod znak Quentina Tarantino, przekonamy się już niedługo, ponieważ premiera filmu została zapowiedziana na 25 grudnia. Czekam z niecierpliwością i mam nadzieję, że się nie zawiodę.

 

Michał Adamski

Niepoprawny pesymista, miłośnik wodnej fauny i gramatyczny nazista. Fanatyk filmów Sergio Leone, spaghetti westernów i ogólnie pojętego kina exploitation. Lubi nowe technologie, tenis, football amerykański oraz uwielbia poświęcać wolny czas na gry komputerowe, a w szczególności te, które już przekroczyły wiek pełnoletności.

Zobacz również: