Joan Cornellà atakuje Kickstartera!

Joan Cornella

Joan Cornellà to hiszpański twórca, autor rozpoznawalnych i bardzo specyficznych komiksów. Niedawno ogłosił na swoim profilu fejsbukowym świetną nowinę – chce stworzyć serię krótkich animacji opartych o swoje komiksy. W tym celu uruchomiona została kampania na Kickstarterze, a nagrody za wsparcie projektu na pewno spodobają się fanom jego twórczości. Za jedyne 5 euro którymi wesprzecie tę zbiórkę możecie otrzymać od samego autora osobiste „Fuck You” wysłane na waszego mejla! Czyż to nie jest piękne?

Zobacz też: Joan Cornellà – zobacz najlepsze komiksy

Cornella ma zamiar wykonać 30 animacji, większość z nich będzie adaptacją komiksów z jego najnowszego albumu ZONZO. Uzupełnią je zupełnie nowe historie, stworzone specjalnie na potrzeby tego projektu. Celem zbiórki jest kwota 80 tysięcy euro, a projekt możecie wesprzeć sumami od 1 do 7 tysięcy euro. Oprócz przedpremierowego dostępu do gotowych animacji można otrzymać między innymi płyty DVD z filmikami, plakat, drukowane wydanie komiksu ZONZO, koszulkę, waszą podobiznę narysowaną przez Cornella czy perukę którą posługuje się aktor w klipie, który obejrzycie poniżej:

Nie wiem jak wy, ale ja się ślinię na samą myśl o tych wspaniałościach, które czekają na nas w tych animacjach. Projekt już wsparłem i sam was do tego zachęcam!

O zbiórce możecie przeczytać tutaj.

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: