Kiosk Google Play udostępni archiwalne numery „Rolling Stone”

rolling stone archives, źródło: https://auth.archive.rollingstone.com/

Świetna informacja dla „mobilnych” fanów prasy muzycznej. Przedstawiciele Google i magazynu Rolling Stones poinformowali, że w ramach współpracy archiwalne numery tego legendarnego czasopisma będą dostępne w serwisie Kiosk Google Play.

Rolling Stones to jeden z najbardziej znanych i prestiżowych czasopism na świecie. Od teraz numery archiwalne tego ukazującego się od 1967 roku magazynu będą dostępne także w usłudze Kiosk Google Play. Nie jest jeszcze znana cena dostępu do pełnego z archiwów, ale dla czytelników korzystających z serwisu Google’a mają być udostępnione za darmo 3 lub 4 artykuły każdego numeru.

Archiwalne numery Rolling Stone w Kiosk Google Play

Za decyzją o współpracy obydwu marek stoją plany uzyskania obopólnej korzyści. Rolling Stones chce być jeszcze łatwiej dostępny i promowany w świecie cyfrowym na smartfonach i przenośnych czytnikach. Z kolei Google liczy na zwiększenie zainteresowania swoją aplikacją Kiosk, gdyż w ramach umowy czasopismo udostępni powierzchnie reklamowe firmie z Mountain View.

Jest to dobra wiadomość dla wszystkich „mobilnych czytelników”. Kto wie, może śladem Rolling Stone pójdą także inne prasowe koncerny i ułatwią dostęp do aktualnych i archiwalnych treści swoim odbiorcom. Czy tak będzie? Przekonamy się o tym za jakiś czas.

Usługa dostępu do archiwów Rolling Stones w serwisie Kiosk Google Play ma wystartować już jutro, 30 stycznia.

 

Michał Adamski

Niepoprawny pesymista, miłośnik wodnej fauny i gramatyczny nazista. Fanatyk filmów Sergio Leone, spaghetti westernów i ogólnie pojętego kina exploitation. Lubi nowe technologie, tenis, football amerykański oraz uwielbia poświęcać wolny czas na gry komputerowe, a w szczególności te, które już przekroczyły wiek pełnoletności.

Zobacz również: