Kultura Dostępna – nowy portal dla poszukujących odrobiny kultury w dobrej cenie

kultura dostepna

Dostęp do kultury chyba nigdy nie był tak prosty, jak w dobie internetu. Nie ma dnia, aby nie odbywało się jakieś wydarzenie o szeroko pojętym, kulturalnym charakterze. Czasami jednak trudno jest je znaleźć, gdy nie wie się, gdzie szukać. Nowy portal Kultura Dostępna ma nam w tym pomóc.

Zobacz też: Eternify – trolluj Spotify, wspomóż ulubionych muzyków

Wczoraj swoją inaugurację miał serwis KulturaDostepna.pl, stworzony przez Narodowe Centrum Kultury. Serwis ten ma na celu pomaganie w odkrywaniu wydarzeń kulturalnych w naszej najbliższej okolicy. Wystarczy, że wpiszemy nazwę danej miejscowości, a będziemy mogli zobaczyć nadchodzące premiery wystaw, filmów, książek czy koncerty. Możemy też udostępnić nasze położenie serwisowi w momencie wyświetlenia strony w przeglądarce. Dodatkowo serwis pokazuje mapę z zaznaczonymi miejscami, w których coś się dzieje. KulturaDostepna.pl ma przede wszystkim skupiać się na tych wydarzeniach, które są na naszą kieszeń i wyszukiwać niedrogie imprezy.

kultura dostepna 1

Oprócz tego serwis pozwala na przeglądanie najciekawszych miejsc za pośrednictwem interaktywnej mapy Polski, a także wyszukiwanie stron w internecie poświęconych szeroko pojętej kulturze. KulturaDostepna.pl zachęca również organizatorów różnych imprez do zgłaszania ich na serwisie i tym samym budowania bazy wydarzeń kulturalnych.

 

Serwis Kultura Dostępna to naprawdę fajny pomysł, który ma na celu gromadzenie informacji o wydarzeniach i imprezach w jednym miejscu. Dzięki temu łatwiej będzie można znaleźć ciekawe wydarzenie w naszej okolicy i od razu sprawdzić, gdzie się odbywa i ile kosztuje. Jedyne, czego mi tutaj brakuje, to aplikacja mobilna. Ten serwis aż prosi się o takową. Dobra aplikacja wykorzystująca geolokalizację w celu namierzenia oferty kulturalnej w najbliższej okolicy plus prosty system zgłaszania imprez prosto z telefonu. Niemniej jednak, duże gratulacje dla twórców serwisu i mam nadzieję, że Kultura Dostępna będzie się szybko rozwijać.

Kamil Mizera

Dziennikarz technologiczny, blogger, felietonista. Od 2010 roku zawodowo pisze o technologiach, aplikacjach i Internecie. Co więcej, lubi to robić. O tempora, o mores!

Zobacz również: