Lego będzie miało własnego Minecrafta?

Lego

Jeżeli ktoś zna się na klockach, to na pewno jest to Lego. Gdy myślisz klocki, przed oczami staje ci logo firmy i żółtogłowy ludzik, nie ma wyproś. Jednak to nie Lego, ale Mojang stworzył grę, której kwintesencją jest budowanie wirtualnego świata z brył i klocków. Wygląda jednak na to, że Lego może chcieć naprawić swój błąd.

Zobacz też: Widzieliście kiedyś tyle klocków Lego w jednym miejscu?

Jest to informacja zupełnie niesprawdzona, a właściwie plotka. Jednak może być w niej ziarno prawdy. Jeden z klientów Lego w swoim zestawie klocków odkrył reklamę sugerującą, że firma ta pracuje nad własną grą. Miała ona by znajdować się pod adresem lego.com/worlds (jednak na razie nic tutaj nie ma). Jak sugeruje hasło reklamowe, które brzmi: „Explore. Discover. Create” (Zwiedzaj. Odkrywaj. Twórz), moglibyśmy mieć do czynienia z tytułem, którego ideę urzeczywistnia Minecraft właśnie, którego hasło zresztą jest bardzo podobne: „Build. Play. Explore”.

lego game

Czy rzeczywiście ktoś w Lego popełnił błąd i pośpieszył się z reklamą, czy też może jest to świetnie przygotowany fake? Trudno powiedzieć. Jednak gra w stylu Minecrafta stworzona przez Lego ma po prostu sens. Budowanie świata za pomocą klocków, no kto się na tym lepiej zna, niż właśnie ta firma. Swoją drogą, aż trudno uwierzyć, że to właśnie nie Lego wpadło na taki pomysł.

Czy jest miejsce na kolejnego Minecrafta? Trudno powiedzieć. Bez wątpienia marka Lego może zrobić swoje i o ile firma ta będzie w stanie choć w części zbudować grę, która będzie równie grywalna jak Minecraft, to myślę, że nie zabraknie chętnych na ten tytuł. Teraz więc pozostaje nam tylko cierpliwie czekać na ruch ze strony Lego.

Grafika

Kamil Mizera

Dziennikarz technologiczny, blogger, felietonista. Od 2010 roku zawodowo pisze o technologiach, aplikacjach i Internecie. Co więcej, lubi to robić. O tempora, o mores!

Zobacz również: