List z serialowego frontu: nowe zapowiedzi i zwiastuny [wideo]

heroes reborn

Choć zima wciąż trzyma, to już coraz bliżej wiosny. Widać to dobitnie w serialowym uniwersum, w którym co rusz pojawiają się nowe zapowiedzi i zwiastuny. Po nudnej, zimowej przerwie, zaczyna się robić coraz cieplej i ciekawiej. Co nas czeka w najbliższym czasie? Oto mała dawka plotek i zwiastunów najnowszych produkcji małego ekranu.

The Legend of Zelda

Zacznijmy od niezwykle interesującej plotki dotyczącej Netflixa. Kojarzycie klasyczną i wręcz  kultową grę The Legend of Zelda? A właściwie cały cykl, bo do tej pory Nintendo wydało blisko 20 oficjalnych gier pod tą marką. Seria tych przygodówek fantazy na dobre weszła do kanonu gier wideo i do dziś dostarcza sporą dozę dobrej rozrywki. Według nieoficjalnych informacji teraz za Zeldę chce się wziąć Netflix. Nie zamierza jednak robić gry, ale idąc za ciosem serialowego hitu House of Cards myśli o stworzeniu serialu opartego na tej serii gier. Plotka głosi, że serial jest już we wczesnej fazie produkcji, a Netflix współpracuje przy jego realizacji z Nintendo. Jeżeli te pogłoski okażą się prawdzie, to zapowiada się naprawdę ciekawa produkcja w klimatach fantasy. Ostatnio trudno o dobry serial z tego gatunku, więc jest miejsce, by Netflix ponownie udowodnił, że potrafi robić świetne produkcje.

legend of zelda

Daredevil

I znów wracamy do Netflixa. Ten serwis nie na dam chwili spokoju. Niedawno w artykule o zbliżających się premierach seriali science-fiction pisałem o tym, że Netflix szykuje się do kolejnej produkcji o superbohaterze. Tym razem na tapetę trafił marvelowski Daredevil. Jeżeli pamiętacie film z Benem Affleckiem, to zapewne przechodzą was ciarki po całym ciele, i to bynajmniej nie ekscytacji, ale przerażenia. Jednak warto dać szansę Netflixowi naprawienia wizerunku tej postaci, zwłaszcza, że niedawno wydany zwiastun pokazuje Daredevila w bardziej mrocznym i realistycznym wydaniu:

 

Heroes Reborn

Pamiętacie serial Heroes, czyli produkcję o zwykłych ludziach z niezwykłymi umiejętnościami wplątanych w apokaliptyczną historię. Pierwszy sezon tego serialu był sporym hitem, rozpoczynającym erę seriali o superbohaterach. Niestety pozostałe 3 sezony już nie były tak dobre i w 2010 serial został zamknięty. I choć wchodzenie do tej samej rzeki po raz wtóry rzadko jest dobrym pomysłem, to NBC postanowiło wskrzesić ten serial i powalczyć o widzów. Niestety, poniższe wideo właściwie niczego nie odkrywa, więc trudno orzec, czy czeka nas powrót z tarczą czy na tarczy:

 

Silicon Valley

Oderwijmy się na chwilę od superbohaterów i zaczarowanych krain, i wróćmy na ziemię, a dokładniej do Silicon Valley. Serial o tej wszystko mówiącej nazwie właśnie oczekuje na drugi sezon, już w kwietniu. Silicon Valley, serial wyprodukowany przez HBO, opowiada historię, a jakże by inaczej, technologicznych freaków i programistów (a to nie to samo?), którzy wspólnie mieszkają i marzą o stworzeniu firmy na miarę Google czy Facebooka. Na ekranie obserwujemy ich zmagania z kolejnymi pomysłami i starupami, a sam serial przybliża nam w pewnym sensie twórczy klimat Doliny Krzemowej, chyba najbardziej innowacyjnego miejsca na tej planecie. Oto trailer drugiego sezonu tego serialu, nie tylko dla geeków:

 

Jak widać, sporo się dzieje, a przed nami jeszcze wiele głośnych premier oraz powrotów. Szykujcie wiec popcorn i dużo czasu.

Grafika: 1

 

Kamil Mizera

Dziennikarz technologiczny, blogger, felietonista. Od 2010 roku zawodowo pisze o technologiach, aplikacjach i Internecie. Co więcej, lubi to robić. O tempora, o mores!

Zobacz również: